Róbert Jakubička Hádzaná

Hlohovec prehral v Prešove veľkým rozdielom

HC Sporta Hlohovec prehrala v 12.kole Extraligy na palubovke majstra z Prešova o 14 gólov.

Ilustračný obrázok k článku Hlohovec prehral v Prešove veľkým rozdielom

Tatran Prešov – Sporta Hlohovec 37:23 (19:13)

Najviac gólov: Hrstka 6, Kristopans, Číp po 5 – Zaťko 5/1, Baláž 5/2, Dudáš 4. Rozhodovali: Karlubík, Struhár, vylúčení: 2:2, 7 m hody: 0/0 – 4/3, 330 divákov

Hlohovčania držali krok s favorizovaným súperom do 9 minúty, keď na 4:5 znižoval Adam Mazúr. Následne však prevzal opraty zápasu do svojich rúk Tatran a rýchlymi gólmi zvýšil na 8:4. Prešov si náskok udržal a prvý polčas vyhral 19:13.

V druhom polčase sa bojovná Sporta nedokázala svojmu súperovi gólovo priblížiť a celý zápas napokon prehrala 23:37.

V nasledujúcom kole narazí Hlohovec na tím ŠKP Bratislava. Zápas sa odohrá v sobotu 10.11.2012 v Hlo­hovci o 18:00.