Rastislav Búgel Iné športy

Hlohovec postupuje do 3.kola PVP

HC SPORTA Hlohovec postupuje po náročnom víkende do ďalších bojov PVP. Hráči sa o to postarali v dvoch zápasoch s celkom Dragunasu.

Hc SPORTA Hlohovec vstúpila do druhého zápasu 2.kola PVP úspešne. Už po pár minútach vyhrávala nad súperom, okupujúcim lavičku domácich. Úvod stretnutia však naznačoval, že druhý zápas nebude prebiehať štýlom toho predchádzajúceho. Hlohovčania si však udržiavali mierny náskok a vždy ako sa celok Dragunasu gólovo priblížil, prišla odpoveď zo strany Hlohovca. Koniec prvej 30. minútovky poznačilo niekoľko pochybných rozhodnutí hlavného arbitra. To však Sportu ešte viac nakoplo a predviedla disciplinovaný výkon. S lepším pocitom odchádzali do šatní práve hádzanári z mesta ruží. Stav 11:13 vravel v prospech Hlohovca síce mierne, avšak zaslúžene. Priebeh druhého polčasu akoby z oka vypadol tomu predchádzajúcemu. Takmer 35 minút Hlohovec držal vedenie vo svojich rukách, avšak v 5. minúte prišlo dorovnanie zo strany Zemaitijos Dragunas na 13:13. Ďalší priebeh stretnutia pripomínal prestrelku, v ktorej sa skóre prelievalo z jednej strany na druhú. Na 20:23 zvyšoval Mazúr a to už hala nevydržala a rozoznela sa skandovaním názvu klubu. Ten istý hráč si v 25. minúte vyslúžil červenú kartu, avšak vďaka fanúšikov mu patrila zaslúžene. Vedenie o 6 gólov a záverečný stav 21:27 v prospech Hlohovca zaručil postup domáceho celku do tretieho kola PVP.