BTW Správy

Hlohovec bude páchnuť, Saneca čistí kanalizáciu

Podnik bude čistiť prečerpávacie jímky a nádrže a likvidovať zachytené nečistoty a kal. Napriek opatreniam nedokážu úplne zabrániť úniku zápachu do okolia.

Ilustračný obrázok k článku Hlohovec bude páchnuť, Saneca čistí kanalizáciu
Zdroj: Saneca

Podnik Saneca Pharmaceuticals a. s. naplánoval údržbu svojich zariadení. Informovala o tom hovorkyňa mesta Hlohovec Zuzana Hrinková Siebenstichová.

Mesiac prác

Od 27. júla až do 1. septembra bude prebiehať nevyhnutná odstávka všetkých zariadení a kľúčových technologických rozvodov. Počas odstávky budú vykonávané preventívne opravy a plánovaná údržba zariadení, strojov a technologických celkov.

Ako pripomenula hovorkyňa, aby podnik produkoval minimum odpadových vôd, využíva vlastný systém kanalizácie a čistenia odpadových vôd. Preto potrebuje vykonať nevyhnutnú údržba a čistenie prečerpávacích jímok a nádrží, ktoré sú jeho súčasťou.

Likvidovať sa budú aj zachytené nečistoty a kaly v čističke.

Nebude to tu voňať

Podľa Hrinkovej Siebenstichovej dochádza pri tejto činnosti k mierne zvýšenej tvorbe zápachu v okolí všetkých čistených technologických zariadení, vrátane prečerpávacej stanice odpadných vôd. „Organizácia prác je plánovaná tak, aby bola tvorba zápachu zredukovaná pokiaľ možno na čo najnižšiu úroveň a čo najkratší časový úsek. Napriek tomuto úsiliu však nebude možné potenciálny zápach úplne eliminovať,“ povedala.

Zápach, ktorý neublíži

Zapáchajúce látky, ktoré sa pri uvedených činnostiach uvoľnia do ovzdušia však podľa nej nemajú negatívny vplyv na zdravie obyvateľov Hlohovca,.

Zdroj: Mesto Hlohovec

Rýchle správy

Najčítanejšie