Kultúra

Hlohovec bude hostiť filmový festival: Čo ponúkne Ekotopfilm - Envirofilm?

Najstarší medzinárodný filmový festival s environmentálnou tematikou na svete mieri do Hlohovca. Aké filmy si môžete pozrieť zdarma?

Ilustračný obrázok k článku Hlohovec bude hostiť filmový festival: Čo ponúkne Ekotopfilm - Envirofilm?
Foto: Erik Bojničan / Zdroj: Dnes24.sk

Milovníci prírody si počas jedného dňa, 20. októbra, v Kine Úsmev, budú môcť pozrieť 5 krátkych filmov a zapojiť sa do zaujímavej diskusie na tému Dokážeme ochrániť prírodu na Slovensku?

Ako uvádzajú organizátori, program začína doobeda JUNIOR FESTIVALOM, ktorý je určený žiakom a študentom základných a stredných škôl. Festival pokračuje večerným programom určeným pre širokú verejnosť.

Zaujímavý program

Každý, kto sa zaujíma o prírodu, ekológiu a záleží mu na prostredí, v ktorom žije určite privíta päť krátkych filmov, víťazov tohto ročníka svetového festivalu. Filmy atraktívnym spôsobom otvárajú a poukazujú na niektoré z mnohých problémov, ktorým naša civilizácia čelí.

Zo Slovenských tém sa podľa organizátorov dozviete viac o tom, aký je život chránených Kamzíkov v Tatrách. Aký je príbeh o plytvaní jedla a prečo 50% z neho končí ako odpad porozpráva druhý film v poradí. Radi sa obliekame pekne a podľa posledných módnych trendov, pozrite si však ďalší film z programu festivalu, ktorý ukáže inú stránku módneho sveta – z pohľadu dopadu na ekológiu a našu planétu.

Budúcnosť našich miest je názov filmovej eseje, ktorá sa zaoberá minulosťou, súčasnosťou a budúcnosťou urbanizácie. Prehliadku víťazných filmov ukončí príbeh (zne)svätenej rieky Gangy, ktorú uctieva miliarda ľudí a 500 miliónov ľudí je na nej závislých. Program bude obohatený o hodinovú sekciu „mimo plátna – Dokážeme ochrániť prírodu na Slovensku?“ s tvorcami filmu Nesmrteľný les.

Najlepšie z aktuálneho ročníka

Regionálna tour festivalu Ekotopfilm – Envirofilm je celoročný projekt a jeho cieľom je priniesť do regiónov Slovenska najlepší výber filmov z aktuálneho ročníka. „Som nesmierne rád, že sa nám v Hlohovci darí z nášho festivalu budovať tradičné podujatie,“ hovorí Peter Lím, generálny riaditeľ festivalu Ekotopfilm – Envirofilm.

„Našim cieľom je prostredníctvom dokumentárnych filmov a sprievodných aktivít – diskusií na aktuálnu problematiku, inšpirovať a vzdelávať verejnosť a mladých ľudí v témach udržateľnosti. Snažíme sa meniť správanie spoločnosti vo vzťahu k životnému prostrediu, ovplyvňovať životný štýl Slovákov. Preto je pre nás dôležité prinášať do regiónov atraktívny program, ktorý má význam a motivuje k zodpovednosti. Návštevníkom v Hlohovci prinášame to najlepšie z festivalového ročníka 2017. Tešíme sa na každého z vás.“ dodal P. Lím.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Hlohovca a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie