Aktualizované Krimi

Hlohovčan (†66) pravdepodobne nezastavil na stopke: Zrážku s nákladiakom neprežil

Život 66-ročného Hlohovčana vyhasol v stredu (19. 9.) pri Leopoldove. Muž viedol osobné auto Citroën C-Elysée po ceste tretej triedy v smere na Hlohovec.

Ilustračný obrázok k článku Hlohovčan (†66) pravdepodobne nezastavil na stopke: Zrážku s nákladiakom neprežil
4
Galéria
Zdroj: TASR

Podľa doterajších zistení pravdepodobne nerešpektoval dopravné značenie Stoj, daj prednosť v jazde a v dôsledku toho do jeho ľavej strany narazilo nákladné auto Renault Master, idúce po hlavnej ceste.

„Vodič Citroënu utrpel ťažké zranenia, ktorým na mieste nehody podľahol. Iní ľudia sa nezranili, dychová skúška na alkohol bola u vodiča Renaultu negatívna,“ informovala krajská policajná hovorkyňa v Trnave Martina Kredatusová.

Polícia pre nehodu uzatvorila úsek cesty medzi Hlohovcom a Trakovicami, po zadokumentovaní a odstránení dôsledkov bola sprejazdnená o 20.30 h.

Presné príčiny a okolnosti nehody polícia vyšetruje aj za pomoci znalca z odboru cestná doprava, bolo začaté trestné stíhanie pre usmrtenie.

Polícia apeluje na vodičov, aby sa na jazdu riadne sústredili a sledovali a rešpektovali dopravné značenie. Značka Stoj, daj prednosť v jazde ukladá vodičovi povinnosť zastaviť vozidlo a dať prednosť v jazde, vodič je povinný zastaviť vozidlo na takom mieste, odkiaľ má náležitý rozhľad.

Foto: ilustračné

Muž z Hlohovca neprežil zrážku s nákladným autom
4
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie