Klaudia Goncalves Rôzne Správy

Hlasovanie je spustené: Podpor svojim hlasom jeden z 13 nápadov Hlohovčanov

Mesto Hlohovec spustilo hlasovanie za nápady z participatívneho rozpočtu. O váš hlas sa uchádza 13 projektov.

Ilustračný obrázok k článku Hlasovanie je spustené: Podpor svojim hlasom jeden z 13 nápadov Hlohovčanov
Zdroj: TASR

Mesto Hlohovec spustilo 23. septembra hlasovanie verejnosti za nápady Hlohovčanov z projektu Participatívny rozpočet. Mesto vyčlenilo tento rok na realizáciu víťazných nápadov 60-tisíc eur.

Do hlasovania postúpilo spolu 13 nápadov rozdelených do 2 kategórií – občianske projekty a zadania pre mesto. Hlasovať za vybraný nápad môžete do 10. októbra 2019 na stránke hlohovec.hlasob­canov.sk.

Hlasovanie je zdarma, hlasuje sa prostredníctvom bezplatného sms kódu.

V kategórii Občianske projekty (nízkonákladové projekty do 5 000 €, ktoré realizujú občania) máte možnosť podporiť hlasovaním dva až tri projekty zo šiestich: Servisné cyklostojany, Dvor priateľstva – živá sociálna sieť, Deň hrozna, Z obývačky do práce, Tradície, MC Deborka – nie si v tom sama.

Druhou kategóriou sú Zadania pre mesto – finančne nákladnejšie projekty do 40 000 €, ktoré následne realizuje mesto. V tejto kategórii sa o váš hlas uchádzajú tieto projekty: Oprava súsošia na kamennej škole, Dažďové záhrady – nádej pre lepšiu klímu, Čiastočná obnova športoviska, Solárne smart lavičky, Bronzová socha gófky Erdődy, Miniatúra hlohovskej synagógy, Osvetlenie kostola na Námestí sv. Michala.

Viac informácií o jednotlivých projektoch nájdete na hlohovec.hlasob­canov.sk. Každý hlas je dôležitý, pretože môže zmeniť život v našom meste k lepšiemu.

Foto: ilustračné

Zdroj: Mesto Hlohovec

Rýchle správy

Najčítanejšie