Rastislav Búgel Iné športy

Hádzanári aj bez Olejára víťazne

V 10.kole našej najvyššej hádzanárskej súťaže, hostila domáca SPORTA súpera, okupujúceho 5.priečku. Do zápasu sa domáci hádzanári pustili s veľkou chuťou, no hneď prvý útok Bratislavy skončil v domácej sieti.

Pre zlý zdravotný stav sa v bráne nepredstavil Olejár. Jeho miesto však prevzal schopný Žernovič viac ako dobre. Niekoľko nádherných zákrokov dopomohlo Sporte k odpútaniu sa od súpera na 5 gólov. V 15.minúte Bratislavčania znižovali nepriaznivý výsledok na rozdiel troch gólov. Ani nie pol minúty trvalo Hlohovcu, no hlavne Dudášovi a v zápätí aj Ďurišovi k opätovnému odpútaniu od hostí. Iba 18 minút trvalo Bratislave, pokiaľ vymenila strážcu svätyne za stavu 12:7 pre Hlohovec. Predstieranie pádu sa stalo osudným hráčovi ŠKP Bratislava, Štefanovi Demovičovi, ktorý si išiel sadnúť na dve minúty. Vzniknutú presilovú hru fraštačania využili hneď v jej úvode. Niekoľko lacných gólov, znamenalo vedenie Hlohovca 19:12. Záverečná časť hry bola v rukách domáceho celku. Ani niekoľko nastrelených brvien domáceho celku, nezastavilo rozbehnutý fraštacký vlak. V 44.minúte sa presadil kanonier Szucs, keď prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Po troch štvrtinách zápasu, vyhrávala SPORTA nad súperom z hlavného mesta 10.gólovým rozdielom. Až do konca držala domáca SPORTA opraty pevne vo svojich rukách. Súperom nedala ani najmenšiu šancu a za stavu 38:27 si odnáša cenné extraligové body.