Erik Bojničan Futbal

Futbalisti z regiónu ukončili sezónu pohárom oblastného zväzu: Pozrite, kto si odnáša cennú trofej!

Futbalovej sezóne v regióne dal záverečnú bodku pohár víťazov ObFZ Trnava, ktorého sa zúčastnili najlepšie tímy uplynulého ročníka. Pozrite, kto si odnáša cennú trofej!

Ilustračný obrázok k článku Futbalisti z regiónu ukončili sezónu pohárom oblastného zväzu:  Pozrite, kto si odnáša cennú trofej!
Foto: Rastislav Búgel

Súťaže, ktoré sa hrali v našom regióne pod hlavičkou ObFZ Trnava už poznajú svojich víťazov. Práve najúspešnejšie celky uplynulej sezóny si to rozdali o cennú trofej v podobe pohára ObFZ Trnava. Medzi účastníkmi boli víťaz Oblastného majstrovstva Drahovce, Oblastnej súťaže A Dechtice a B Borovce. III. triedu A vyhrali Smolenice, béčko Koplotovce. Šiestym mužstvom, ktoré sa na turnaji predstavilo bol organizátor z Červeníka.

Žreb prisúdil do skupiny A Drahovce, Borovce a Smolenice. V skupine B si zahrali domáci s Dechticami a Koplotovcami. V skupine hral každý s každým.

Do finále postúpili víťazi skupín. O pekné futbalové momenty nebola núdza a turnaj sa niesol v znamení gólových prestretliek.

Víťaz Oblastného majstrovstva hravo zvládol svoju skupinu, v ktorej síce inkasoval 4 góly, ale podarilo sa mu streliť dovedna 9 v dvoch zápasoch. Drahovce, ktoré oba duely vyhrali tak pokračovali v dobrých výkonoch zo záveru sezóny.

V skupine B bola situácia vyrovnanejšia. Domáci celok len tesne zaostal za víťaznými Dechticami, ktoré lepšie zvládli zápas s Koplotovcami. Z postupu do finále sa tak tešili práve Dechtice, na ktoré čakal víťaz OM z Drahoviec.

Vo finále mali viac športového šťastia Drahovce, ktoré si po výsledku 2:0 odnášajú domov cennú trofej.

Výsledky turnaja:

Skupina „A“

  • OFK Drahovce – OŠK Smolenice 5:2 (Bihári 2, Šerjeník, Vančo, Kosa – Sudin 2)
  • OFK Drahovce – ŠK Borovce 4:2 (Karaba 2, Vančo, Marušic – Jankech, Dubovský)
  • ŠK Borovce – OŠK Smolenice 0:2 (Sudin, Benca)

Skupina „B“

  • Slovan Koplotovce- Slovan Červeník 2:2 (Pokrývka, Hlavna – Mrva, Lenčeš (PK))
  • Slovan Červeník – Družstevník Dechtice 2:2 (Varhaník, Štefunko – Cmero 2)
  • Družstevník Dechtice – Slovan Koplotovce 3:0 (Cmero, Marek Maška, Kúdela (PK))

Finále:

  • OFK Drahovce – Družstevník Dechtice 2:0 (Zajac (PK), Marušic)

Foto: Ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie