Futbal

Futbalisti na prvom mieste tabuľky: Slovan Hlohovec porazil aj Vrbové

Futbalistom Hlohovca sa v začiatku sezóny darí. Porazili ďalšieho súpera a udomácnili sa na priebežnej vedúcej pozícii.

Ilustračný obrázok k článku Futbalisti na prvom mieste tabuľky: Slovan Hlohovec porazil aj Vrbové

Domáci celok FC Slovan Hlohovec nastúpil na druhé kolo IV. ligy Severozápad. Pred 200 fanúšikmi hostil na vlastnom štadióne súpera z Vrbového. Hlohovec naplno bodoval už v prvom kole, keď vycestoval na trávnik nováčika z Trebatíc (0:2). Pre Vrbové sa sezóna začala práve druhým kolom.

Skóre zápasu otváral už v trinástej minúte Martin Blaško (1:0). Druhý presný zásah domáceho celku prišiel o rovných dvadsať minút neskôr. Hlohovec posielal do dvojgólového vedenia Erik Janík. Na ďalší gól si museli diváci počkať až do druhého polčasu.

V 47. minúte strieľal nariadený pokutový kop hráč Vrbového. Situáciu využil Martin Srnec a Hlohovec tak viedol už len o jediný gól (2:1). Domáci však už hostí k zakončeniu nepustili a tak si na svoje konto pripisujú tri body. So ziskom 6. bodov sú tak jediným celkom, ktorý po prvých dvoch kolách nestratil ani bod.

Najbližšie sa Hlohovec predstaví na trávniku ŠK BLAVA 1928 JASLOVSKÉ BOHUNICE 19. augusta.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

FC Slovan Hlohovec – MFK Vrbové 2:1 (2:0)

Góly: Martin Blaško (13. minúta), Erik Janík (33. minúta) – Martin Srnec (47. minúta)

Rozhodovali: Michal Pavlovič, Lukáš Trnka, Lukáš Benko