Futbal

Futbalistom z miestneho klubu FC Slovan Hlohovec sa v úvode jarnej časti súťaže darí. Po ostatnom víťazstve sa usadili na prvom mieste ligovej tabuľky.

Ilustračný obrázok k článku Futbalisti Hlohovca so skalpom Lehoty pod Vtáčnikom: Vyšvihli sa na líderskú pozíciu
Zdroj: Rastislav Búgel

Futbalisti miestneho klubu bojujú v IV. lige Severozápad. Majú za sebou úspešný vstup do jarnej časti súťaže, keď na svoje konto pripísali jednu remízu a dve víťazstvá.

Pred zápasom 19. kola mali na svojom konte 35 bodov, rovnako ako prvá Myjava. Hlohovec cestoval na trávnik OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom.

V úvodnom dejstve potešil fanúšikov Hlohovského FC Erik Janík, ktorý skóroval v 25. minúte (0:1). Skóre sa už do polčasovej prestávky nemenilo.

Gólostroj v podaní Hlohvca prišiel až v druhom dejstve. V 50. minúte zvyšoval na rozdiel dvoch gólov Adam Zelenka, ktorý si presný zásah pripísal aj v 67. minúte (0:3). Na konečných 0:4 pohľadom domáceho celku uzavrel strelec prvého gólu Erik Janík.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

OFK BANÍK LEHOTA POD VTÁČNIKOM – FC SLOVAN HLOHOVEC 0:4 (0:1)

Góly: Erik Janík (25., 75.), Adam Zelenka (50., 67)