Futbal

Futbalisti Hlohovca nevyužili ponúknutú možnosť: Prezimujú na treťom mieste

Futbalisti FC Slovan Hlohovec majú za sebou dohrávku 8. kola IV. ligy Severozápad. Šancu na priebežnú prvú priečku nevyužili.

Ilustračný obrázok k článku Futbalisti Hlohovca nevyužili ponúknutú možnosť: Prezimujú na treťom mieste
Zdroj: Rastislav Búgel

FC Slovan Hlohovec bol po odohraní 15. ligového kola vo výhodnej pozícii. Po víťazstve nad OK Častkovce mal stratu na prvé miesto jediný bod. Navyše, čakala ho ešte dohrávka ôsmeho kola. V prípade úspechu tak mohol miestny klub prezimovať na priebežnom prvom mieste tabuľky.

Dohrávka ôsmeho kola IV. ligy Severozápad bola na programe 17. novembra na trávniku FC Baník Prievidza.

Hlohovec sa do zápasu dostal lepšie. Už v piatej minúte posielal hostí do vedenia po premenenom pokutovom kope Henrich Suchánek (0:1). Domáci však zbrane nezložili, práve naopak. Už v 13. minúte vyrovnával Tomáš Gunda. Do konca prvého polčasu ešte Prievidza išla do vedenia po presnom zásahu od Dávida Krčíka (2:1).

V druhom dejstve už góly nepadli a tak sa z víťazstva tešil domáci celok. Hlohovec nevyužil ponúknutú šancu a zimnú prestávku prečká na treťom mieste so stratou jediného bodu na vedúce ŠPORTOVÉ KLUBY BLAVA 1928.

Najbližšie sa FC Slovan Hlohovec predstaví počas 16. kola 10. marca 2019, kedy na domácom trávniku privíta OFK Trebatice.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

FC Baník Prievidza – FC Slovan Hlohovec 2:1 (2:1)

Góly: 13. Tomáš Gunda, 33. Dávid Krčík – 5. Henrich Suchánek

Rozhodovali: Lukáš Grznár, Michal Cabaj, Ivan Šlosár