Zuzana Jakubičková Hádzaná

Tatran Prešov vybojoval ďalší majstrovský titul. Sporta si po ťažkej sérii zápasov odnáša vzácne striebro. Pre našich hádzanárov obrovský úspech a radosť.

Hádzanári Tatrana Prešov sa po zásluhe tešia z majstrovského titulu, v poradí už ôsmeho v slovenskej extralige. Obhajca titulu nedovolil hlohovskej Sporte finálovú sériu zdramatizovať, v treťom zápase série dosiahol v mestskej športovej hale rozhodujúce tretie víťazstvo 39:30 a prevzal trofej z rúk prezidenta SZH Jaroslava Holešu. Pre Sportu je finálová účasť obrovským úspechom, strieborné medaily získala po druhý raz v histórii, je to repete z roku 2010.

Sporta nechcela na pôde favorita predať lacno kožu a až do 20. minúty to bol úplne vyrovnaný súboj. Dokonca, väčšiu časť z neho Hlohovec viedol (2:0, 3:1, 5:3). V 9. minúte za stavu 4:6 rozhodcovia po vzájomnej potýčke diskvalifikovali domáceho gólmana Verkiča a krídelníka Zaťka, čo ovplyvnilo ďalší priebeh zápasu. Tatran hneď otočil na 7:6, no ešte v 20. minúte vyrovnával Miženko, ktorý výborne zastúpil Zaťka, na 11:11. Vzápätí bol vylúčený Dudáš a Prešov zásluhou Antla získal štvorgólový náskok. V týchto momentoch sa v domácej bráne skvele chytil Krúpa, zatiaľčo gólmanom Sporty ani tentoraz nešlo. Aj vďaka tomu a nepremeneným tutovkám sa majster dostal do pohody, presadzoval sa hlavne Kopčo z pivota, v drese Sporty mu figuroval Miženko s Tallom. Výsledok – pohodlný polčasový náskok domácich.

Po obrátke Sporta ešte držala nádej do 37. minúty a stavu 23:17, definitívne jej odpor zlomil dvoma gólmi v slede ostrostrelec Kristopans (dovedna 12 presných zásahov v zápase) – 30:22. Ku cti Hlohovčanov slúži, že záver zápasu nezabalili, aj keď bolo zrejmé, že cestu Tatranu za titulom nezahatajú…

**Djordje Rašič, tréner Tatrana: **„Sme spokojní. V tejto sezóne nám nevyšiel iba prvý krok, postup do Ligy majstrov. Neustále však chceme napredovať a v budúcej sezóne byť ešte lepší.“

Martin Lipták, tréner Hlohovca: „Dosiahli sme maximum, s druhým miestom nemôžeme byť nespokojní. Prešov kraľuje v slovenskej extralige a ja mu blahoželám k prvenstvu.“

Tatran Prešov – HC Sporta Hlohovec 39:30 (19:14) Prešov: Krupa, Verkič – T. Mažár, Kopčo 6, Hrstka, Mich. Urban, Krok 5, Krištopans 12, Radčenko 2, Kravčák, Tumidalský 1/1, Číp 4, Guzy, Pejovič 1, Pekár 1, Antl 7/3 Hlohovec: Olejár, Kašťák, Žernovič – Mazúr 6/1, Takáč 3, Cibulka, T. Szücs 2, Laho, Stachovič 2/1, Miženko 6, Ďuriš 1, Kasagranda, S. Mažár 1, Zaťko 1, Dudáš 2, Tallo 6 **Rozhodcovia: **Baďura, Ondogrecula, **7m hody: **4/4 – 2/1, **vylúčenia: **6:4, ČK: Verkič – Zaťko za vzájomnú potýčku, 1720 divákov. [color=#0000ff]­Konečný stav série: 3:0, Tatran získal majstrovský titul.[/color]

hlohovec24/spor­ta.sk foto: Marek Eštočin