Erik Bojničan Rôzne

Hlohovčanka Dominika Hankoščáková (19) predviedla parádny výkon. Získala zlatú medailu na majstrovstvách Slovenska a postúpila na európsky šampionát.

Ilustračný obrázok k článku Fantastický úspech Hlohovčanky: Dominika zabojuje na majstrovstvách Európy! FOTO
7
Zdroj: Dominika Hankoščáková

V ostatnom období nášmu mestu spravilo dobré meno hneď niekoľko parádnych súťažných výkonov Hlohovčanov. Darilo sa tanečnej skupine Unitas, mažoretkám Sašetkám, orientálnej tanečnici Silvii Lisyovej či kulturistovi Michalovi Púčekovi. K nim sa najnovšie pridala aj pole dancerka Dominika Hankoščáková.

Talentovaná športovkyňa

Ešte len 19-ročná Hlohovčanka patrí v pole športe napriek svojmu mladému veku medzi slovenskú špičku. Parádne výkony talentovanej športovkyni za ostatné roky priniesli hneď niekoľko cenených umiestnení.

V juniorských kategóriách vybojovala napríklad striebro na európskom i svetovom šampionáte a darilo sa jej po prechode do kategórie Women profi, kde minulý rok získala striebro na majstrovstvách Slovenska.

Majstrovský titul

Aj tento rok je pre Hlohovčanku úspešný. D. Hankoščáková predviedla svoje umenie pred porotou na Majstrovstvách Slovenska v pole športe 2017, ktoré sa konali 13. mája v Trenčíne pod hlavičkou Pole Sporte Slovakia Federation. Výsledok, ktorý sa jej podaril hovorí sám za seba. Minuloročné umiestnenie ešte vylepšila.

Mladá Hlohovčanka získala titul Majsterka Slovenska 2017 v kategórii Woman profi, vďaka ktorému si vybojovala postup na majstrovstvá Európy!

Skvelý úspech ešte podčiarkli jej zverenkyne v kategórii Babies. Druhé miesto obsadila Iveta Mináriková (9) a na tretej priečke skončila Liana Hanáková (7).