Správy

Dramatická situácia v Hlohovci: Počet nakazených prudko rastie

Počet pozitívnych prípadov v okrese Hlohovec stúpa. Mesto chystá nové opatrenia.

Ilustračný obrázok k článku Dramatická situácia v Hlohovci: Počet nakazených prudko rastie
Zdroj: TASR/AP

Epidemiologická situácia v Hlohovskom okrese sa zhoršuje. Primátor Miroslav Kollár preto na pondelok (11. 1.) zvoláva mestský krízový štáb a požiada aj o zvolanie okresného krízového štábu. Uviedol to v nedeľu na sociálnej sieti.

Podľa primátora počet pozitívnych prípadov v okrese Hlohovec v posledných dňoch prudko narástol. „V sedemdňovej incidencii sme sa dostali do prvej desiatky najhorších okresov a vývoj je stúpajúci. Priebežne konzultujem prípravu ďalšieho postupu s hygienikmi, epidemiológmi, dátovými analytikmi a kolegami primátormi, aby sme zvolili vhodný postup na spomalenie priebehu ochorenia v meste a okrese,“ informoval Kollár s tým, že hovoril aj s veľkými zamestnávateľmi.

Pomôže iba očkovanie

Ako pripomenul, najbližšie nemocnice v Nitre, Trnave a v Piešťanoch sú na hranici kapacít. „Najlepšie sa zatiaľ vieme ochrániť sami dodržiavaním opatrení a minimalizovaním sociálnych kontaktov. Očkovanie sa rozbieha, už boli zaočkovaní aj prví zdravotnícki a sociálni pracovníci z nášho mesta. Spolu to ešte pár týždňov a mesiacov, kým prebehne plošné očkovanie významnej časti populácie, nejako musíme zvládnuť,“ zdôraznil Kollár.

Prečítajte si tiež

EPIDEMIOLOGICKÁ SITUÁCIA V OKRESE SA ZHORŠUJE, NA PONDELOK ZVOLÁVAM MESTSKÝ KRÍZOVÝ ŠTÁB A POŽIADAM AJ O ZVOLANIE...

Posted by Miroslav Kollár on Sunday, January 10, 2021
Zdroj: TASR

Najčítanejšie