Rastislav Búgel Iné športy

Dráma s Košicami na domácej palubovke

HC SPORTA Hlohovec hostil na domácej palubovke súpera z Košíc. Východniari už od úvodu zápasu ukazovali domácemu publiku že ani momentálne 5te tabuľkové umiestnenie neznamená že proti prvej SPORTE budú len brániť.

Už od úvodnej minúty bolo zrejmí že zápas bude nesmierne vyrovnaný. Skóre stretnutia bolo nesmierne vyrovnané. Prvý polčas priniesol niekoľko krásnych športových momentov. Domáci brankár Žernovič v bráne predvádzal neopakovateľné divadlo, keď vyblokoval nespočetné množstvo šancí Košického celku. Hlohovčania odišli na polčasovú prestávku v o niečo lepšej nálade keď na svetelnej tabuli svietil stav 17:14 v ich prospech. Úvod druhého polčasu boli domáci hráči ako vymenení. Už po 6.minútach hry vyhrávali o 6 gólov. Začiatkom ôsmej minúty sa vyznamenal František Zaťko ktorý nádhernou samostatnou akciou upravoval stav stretnutia na 22:15. Žernovič ani naďalej nechcel odokliať svoju bránu a prebudil tak domáci, do tej chvíle tichý fanklub. V nasledujúcich minútach sa Košičania snažili o zvrat ale výborný útok Sporty a pozorná obrana nedovolili výrazné priblíženie. Krásnu akciu si po úniku V 51. minúte dovolilo duo hlohovčanov, keď prakticky skórovali do prázdnej brány. Domáci celok si držal rozhodujúci odstup až do poslednej sekundy a nedovolil tak východniarom bodovať. HC Sporta Hlohovec odohrala skvelý extraligový zápas vďaka ktorému si za stavu 31:28 so súperom z Košíc upevňuje prvé extraligové umiestnenie.

POZOR: Video pribudne po spracovaní do niekoľkých hodín!