Erik Bojničan Futbal

Dráma až do samého záveru: Slovan Hlohovec si vybojoval postup v Slovnaft cupe!

Prvé kolo prestížnej futbalovej súťaže Slovnaft cup ponúklo nevídanú drámu. Hlohovčania oslavujú postup. O víťazovi rozhodli až pokutové kopy.

Ilustračný obrázok k článku Dráma až do samého záveru: Slovan Hlohovec si vybojoval postup v Slovnaft cupe!

Do najprestížnejšej futbalovej súťaže na Slovensku sa tento rok prihlásil rekordný počet tímov. O Slovenský pohár sa v Slovnaft cupe rozhodlo zabojovať až 210 celkov. Nechýbal medzi nimi ani FC Slovan Hlohovec.

Bojovný výkon

Hlohovský celok čakal v prvom kole súťaže súper, s ktorým si zmeral sily počas uplynulého ročníka IV. ligy Severozápad Západoslovenského futbalového zväzu – Športové kluby Blava 1928 Jaslovské Bohunice. V minulej sezóne sa Jaslovské Bohunice umiestnili v lige na štvrtej priečke a Hlohovec obsadil výslednú 14. pozíciu. Súper nášho tímu bol miernym favoritom aj vzhľadom na výhodu domáceho prostredia.

Hlohovec však do Jaslovských Bohuníc išiel s cieľom zabojovať o čo najlepší výsledok. Naši sa ujali vedenia už v druhej minúte. Po rohovom kope skóroval hlavou P. Blaho. Krátko pred prestávkou sa podarilo domácim vyrovnať po kombinačnej akcii. Hlohovec však skóroval ešte do prestávky a polčas skončil 1:2 v prospech našich hráčov.

Dráma až do konca

Jaslovské Bohunice začali druhý polčas lepšie. V 52. minúte vyrovnali a o desať minút neskôr sa už tešili z jednohólového vedenia. Posledných desať minút ukázalo odhodlanie Hlohovca. Najskôr legionár Tomáš Došek vyrovnal, no v 87. minúte domáci premenili penaltu a opäť viedli.

V samom závere však dokázal Hlohovec skórovať z priameho kopu, rozhodovať tak museli penalty. Tie vyšli Hlohovčanom excelentne, skórovali všetci piati hráči, ktorí dostali od trénera dôveru.

Hlohovec sa tak môže radovať z postupu v prestížnej súťaži do 2. kola, ktoré sa odohrá 9. augusta. V tom privíta Vydrany, ktoré v prvom kole vyhrali v Lehniciach 4:0.

Jaslovské Bohunice – Hlohovec 4:4 (1:2)

Na penalty 3:5

Góly: 40. Dobiš, 52. Halmo, 62. a 87. Kunovský (druhý z pen) – 2. P. Blaho, 43. Suchánek, 80. Došek, 90. Veľký