Klaudia Goncalves Iné športy Rôzne Šport Správy

Do práce na bicykli: Odstavte autá a urobte niečo pre seba i životné prostredie

V máji štartuje 5. ročník celoslovenskej kampane Do práce na bicykli. Mesto Hlohovec sa už ako samospráva zaregistrovalo, vaše tímy môžete prihlásiť do 5. mája.

Ilustračný obrázok k článku Do práce na bicykli: Odstavte autá a urobte niečo pre seba i životné prostredie
Zdroj: hlohovec.dnes24.sk

Mesto Hlohovec sa aj tento rok zapája do celoslovenskej súťaže Do práce na bicykli, ktorej už 5. ročník štartuje v máji. Aj vy sa môžete zapojiť so svojím tímom a v mesiaci máj využívať namiesto áut na cestu do práce bicykel.

Ak ste tak ešte neurobili, zaregistrovať svoj tím môžete do 5. mája 2019 TU, hrať o zaujímavé ceny a zároveň sa pričiniť o rozvoj cyklodopravy v Hlohovci.

Piaty ročník kampane nesie motto „Odhodlaj sa zmeniť svoj pohľad na cestu do práce!“.

A ako sa môžete zapojiť? „Stačí vytvoriť 2 až 4-členné tímy zamestnancov vo firmách, inštitúciách alebo v organizáciách, ktoré budú počas mesiaca máj dochádzať do zamestnania na bicykli. Okrem zamestnancov je už druhý rok kampaň otvorená aj pre študentov stredných a vysokých škôl, čím sa kampaň stáva dostupnejšou aj pre mladšie generácie,“ informuje o kampani radnica na svojom webe.

Svoje jazdy si účastníci kampane budú môcť tento rok zaznamenávať aj prostredníctvom mobilnej aplikácie, ktorá okrem počítania kilometrov zozbiera cenné informácie o najfrekvento­vanejších trasách, ktoré ľudia využívajú na cestovanie za prácou, čo bude môcť následne využiť samospráva pri plánovaní investícií do cyklotrás.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie