Zuzana Jakubičková Bowling

Dlhá púť základnej časti ukončená, o týždeň sa začína už „naostro“

Viaceré tímy, zmierené s tabuľkovým postavením, sa v poslednom 23. kole MBL šetrili a tak sme nejaké extrémne výkony nezaznamenali. Trošku napätia akurát spôsobil Camel, ktorý nezdolal Soroš a postupové karty tak na chvíľu prepustil hráčom Deicide.

Ilustračný obrázok k článku Dlhá púť základnej časti ukončená, o týždeň sa začína už „naostro“
Foto: Zuzana Jakubičková / Zdroj: Dnes24.sk

Deicide v ďalšom zápase nevyužili menšej sústredenosti BMW Investu a tak predsa len sa finálový úsmev dostavil na šťastného nováčika z Camelu, s ktorým sa pred začiatkom až tak moc nerátalo.

Okrem Camelu sa tento husársky kúsok podaril aj No Commentu. Pre oboch nováčikov je to nesporne veľký úspech, veď do finále nenazrú také skúsené celky ako Bowlingriders, či Deicide. Blízko k tomuto cieľu mal aj Hotel Jeleň, ktorý v niektorých zápasoch podával obdivuhodné výkony, žiaľ v zápasoch s mužstvami zo spodku tabuľky body strácal.

A teraz predstavenie finálovej dvanástky:

Krátky proces

Vysoký kredit si udržal Krátky Proces, ktorý prešiel základnou časťou ako nôž maslom bez jedinej prehry, posledné 2 zápasy však na tento tím doľahla kríza, ktorej sa nevyhnú ani tí najlepší. Prenesú si ju kanárici aj do nadstavby? Každý súper bude o to nepríjmnejší, že sa mu pokúsiť prerušiť sériu 39 neprehratých zápasov.

Cibak Team

Druhé miesto, s dvomi prehrami, s touto vizitkou môžu byť spokojní aj hráči Cibak Team-u, ktorí sa v tomto ročníku netaja plánmi konečne držať v rukách pohár víťaza MBL. Duo ich hráčov Tomáš Wesolowski a Pavol Tkáč zatiaľ neohrozene kráľujú v tabuľke jednotlivcov.

Štamgasti

Štamgasti sú ďalším tímom do možnej medailovej partie. V základnej časti skončili tretí a nebyť nečakaného zavánia s nováčikom Načo kukáte, dalo by sa písať, že nepokazili vôbec nič.

BMW Invest

Štvrté miesto, zdá sa, páči BMW Invest-u. Jeho hráči tak skončili aj minulý ročník. No posledné zápasy ukazujú, že víťaz MBL z prvého ročníka je už schopný opäť útočiť na piedestály najvyššie.

Postavičky

Postavičky po zakríknutom úvode sezóny zbierali veselo body, až sa vyšplhali na celkové piate miesto, čo pri absencii Miloša Kvasňovského možno o to viac hodnotiť pozitívne. Chuť si vylepšili aj nad Z@vináčom a tak ich nutno pasovať do pozície jedného z favoritov aj vo finále.

Bacigala Team

Veľkou záhadou bude Bacigala Team. Po minuloročnej zbabranej sezóne im teraz patrí zaslúžena šiesta priečka, no tento tím má v silách skončiť ešte vyššie. Bacigala nebude určite ľahkým sústom pre nikoho. Pokiaľ jej hráči hrajú uvoľnene a s radosťou, dokážu poraziť kohokoľvek. Svoje kvality však predviedli v základnej časti len proti papierovo slabším tímom. So silnejšími družstvami hrali kŕčovito. Odblokujú svoju myseľ bacigalovci už budúci týždeň proti cibákovcom?

Z@vináč

Z@vináč skončil podľa očakávania vysoko. Siedme miesto je pre nich určite cieľ, ktorý si stanovili na začiatku súťaže. Tento tím je podľa priebehu odohratých zápasov zatiaľ úplným opakom Bacigaly. Z@vináč totiž so súpermi zvučných mien strach nikdy nemá aj Krátky Proces mal s ním za posledné dva vzájomné zápasy obrovské problémy. A práve tohto súpera mu priniesol žreb 1. kola nadstavby. Je sa na čo tešiť.

No Comment

No Comment sa stal najlepším nováčikom. Skončil na 8. mieste, pritom záver základnej časti dohrával značne omaródený. Z nabitého kádra tak bolo k dispozícii len pár jedincov, ich kapitán Jozef Hruška mal často veľké starosti poskladať nejakú zostavu. Ak sa dá tento tím zdravotne dokopy, obhajoba ôsmej pozície vo finále nemusí byť nereálna.

B-Team

B-Team bol za svoje rozpačité úvodné vystúpenia dlho mediálne kritizovaný. Objektívnosť kritiky potvrdil následne, keď bol zas až neudržateľný. Béčkari taktiež budú nevyspytateľným celkom, na ktorom si ktokoľvek môže vylámať zuby. V základnej časti skončili na deviatom mieste.

Sugo Team

Sugo Team bol v zápasoch, ktoré sa hrali hneď poobede polovičným celkom. Pracovne vyťažení Hrnčárovci predsa len chýbali. Aj preto im desiate miesto moc nesvedčí. Finálová nadstavba sa však odohrá vo večerných hodinách a tak sugovci určite spravia nejeden skvelý výsledok.

Haligales

Jedenástym celkom do finále je Haligales, ktorý mal v poslednom kole blízko k obrovskému prekvapeniu, keď po polčase viedol nad Krátkym Procesom o 47 bodov. Líder ale preukázal odolnosť a zápas otočil. Haligalesáci prehrali tretí zápas v rade a nebudú tak vstupovať do finálových bojov s vysokým sebavedomím. Aj keď, možno že áno, hráčov v modrých dresoch naoko nedokáže rozhodiť nič, čo môže byť ich silnou devízou.

Camel

No a poslednú miestenku si vybojoval Camel vďaka senzačnému víťazstvu nad Bacigala Teamom tri kola dozadu. Tieto body mali cenu zlata. Camel, ktorý mal rovnaký počet bodov ako trojica ďalších tímov postúpil na základe lepšieho skóre. Hotel Jeleň ako prvý nepostupujúci zhodil o 204 kolov menej.

B-skupina

B-skupina nadstavby si zahrá takzvané malé finále. Prorokovať, kto z nej obíde najlepšie je zložité. HKM, Junior aj MIX získavajú na kvalite. Rozohralo sa aj OTC. Favoritmi sú Bowlingriders, Deicide a Hotel Jeleň. Výsledky však budú vo všetkých zápasoch veľmi tesné a aj tipéri zápasov oboch skupín nadstavby sa už odteraz poriadne zapotia.

Máme sa teda na čo tešiť, už o týždeň začne strhujúce bowlingové divadlo, veľké očakávania má väčšina tímov. Víťazom sa stane najlepší. Rozhodovať budú opäť detaily.

MBL: 23. kolo
11
Galéria
Foto: Zuzana Jakubičková / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie