Erik Bojničan Squash

Ďalší úspech talentovaného Tužinčina (19): Odnáša si víťazstvo z medzinárodného turnaja v Záhrebe!

Hlohovčan Lukáš Tužinčin robí dobré meno hlohovskej squashovej škole aj vo svete. Tentokrát priniesol zlatú medailu z medzinárodného turnaja Croatian Junior Cup.

Ilustračný obrázok k článku Ďalší úspech talentovaného Tužinčina (19): Odnáša si víťazstvo z medzinárodného turnaja v Záhrebe!
Zdroj: TASR

Hlohovčan Lukáš Tužinčin sa na nudu sťažovať nemôže. Člen squashového klubu ROIN Hlohovec sa po účinkovaní na Majstrovstvách Európy juniorov musel v krátkom čase nachystať na ďalší turnaj. V Chorvátskom Záhrebe ho totiž čakal Croatian Junior Cup, ktorý sa započítaval aj do medzinárodného rebríčka.

Tretieho ročníka medzinárodného turnaja sa zúčastnilo množstvo juniorov. Zastúpenie mali okrem domáceho Chorvátska a Slovenska aj krajiny ako Anglicko, Škótsko, Rakúsko, Poľsko, Maďarsko, Srbsko či Slovinsko.

Vo svojej kategórii U19 podal presvedčivé výkony a postupne sa stal jedným z kandidátov na celkové víťazstvo. Po úvodnej výhre s krajanom Martinom Siskom 3:1 odohral takmer hodinový dramatický zápas s Maďarom Kristofom Konecsnim, ktorý nakoniec dotiahol do úspešného konca a zvíťazil 3:2. Lukáša čakal už len posledný súper a výsledok s ním mal rozhodnúť o jeho konečnom umiestnení. Svojou hrou nenechal nič na náhodu a až na malé zaváhanie stratou jedného setu porazil húževnatého srbského súpera 3:1 na sety.

Lukáš Tužinčin si tak z Chorvátska odnáša cennú trofej, no najmä dobrý pocit zo svojej hry pred blížiacimi sa Majstrovstvami Slovenska juniorov.

Foto: Ilustračné.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie