Erik Bojničan Hádzaná

Ďalší úspech hlohoveckej hádzanej: Sporta odchádza z Česko-slovenského pohára so striebrom!

Hádzanári Sporty Hlohovec podali v metropole Českej republiky výborný výkon a odnášajú si zaslúžené striebro. Prečítajte si o priebehu turnaja.

Ilustračný obrázok k článku Ďalší úspech hlohoveckej hádzanej: Sporta odchádza z Česko-slovenského pohára so striebrom!
Zdroj: TASR

Naši extraligisti sa počas uplynulého víkendu predstavili na Česko-slovenskom pohári v Prahe. Prestížneho turnaja v českej metropole sa zúčastnili najlepšie tímy z oboch krajín.

Hádzanári Sporty si ako držiteľ striebornej medaily zo slovenskej extraligy v úvode zmerali sily s českým majstrom z Plzne. Dobrými výkonmi a určite aj vďaka podpore Fanklubu, ktorý pricestoval sa našim hráčom podaril krásny výsledok, keď Talent Plzeň zdolali v pomere 23:19 (13:9).

Slovenský majster Tatran Prešov dokázal zdolať českého vicemajstra HK FCC Město Lovosice presvedčivo 33:25, z čoho vyplynulo, že finále prvého ročníka bude mať podobu finále slovenskej extraligy.

Vo finále už Hlohovcu chýbal kus športového šťastia a Prešovčanom sa podarilo vsietiť nášmu mužstvu viac gólov. Po zápase na tabuli svietilo skóre 32:15 (17:9) v prospech Tatranu. Hádzanári Sporty si teda z turnaja odnášajú striebro.

Konečné umiestenie

  1. Tatran Prešov
  2. HC Sporta Hlohovec
  3. Talent Plzeň
  4. HK FCC Město Lovosice

Mohlo by vás zaujímať:

Hráčske rošády v Sporte: Kto posilní strieborný hádzanársky tím a kto naopak odchádza?

Ťažký žreb pre Sportu Hlohovec: Pozrite, s kým si to naši rozdajú o postup v pohári EHF!

Foto: Ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie