Klaudia Goncalves Rôzne Správy

Cyklopreteky prinesú krátkodobé dopravné obmedzenia: Uzavreté budú TIETO ulice

Medzinárodné cyklistické preteky Okolo Slovenska budú finišovať 3. etapu závodu na hlohovskom zámku. Cesty, po ktorých cyklisti pôjdu, budú pre motoristov dočasne uzavreté.

Ilustračný obrázok k článku Cyklopreteky prinesú krátkodobé dopravné obmedzenia: Uzavreté budú TIETO ulice
4
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Mesto Hlohovec bude už čoskoro hosťovať významné medzinárodné cyklopreteky Okolo Slovenska. Jedna zo štyroch etáp pretekov bude finišovať v zámockej záhrade a na hlohoveckom zámku. S organizáciou pretekov sú spojené určité krátkodobé dopravné obmedzenia, ktoré ovplyvnia život v meste po dobu dvoch dní.

63. ročník medzinárodných pretekov Okolo Slovenska potrvá 4 dni, cyklisti odštartujú v stredu, 18.9. 2019 v Bardejove a vyvrcholia v sobotu, 21.9. 2019 v Senici. Pretekárov čaká 714 km, v rámci 4 dní absolvujú 5 previerok.

Hlohovcom bude cyklistický peletón prechádzať 20. a 21.9. 2019. Mesto Hlohovec zverejnilo zoznam dopravných obmedzení a ulíc, ktorých sa zákazy dotknú.

Úplný zákaz parkovania vozidiel pri ceste sa dotkne len niektorých ulíc v meste. Radnica 13. septembra osadila dočasné dopravné značenie upozorňujúce na zákaz zastavenia vozidiel. „Zákaz zastavenia vozidiel, ktorý je v platnosti od piatku 20. septembra od 0:00 do soboty 21. septembra do o 13:00 sa týka ulíc Bezručova, R. Dilonga, Nábrežie A. Hlinku, Šomodská a Podzámska,“ informovala radnica.

Konkrétne križovatky, ktorými budú cyklisti prechádzať bude riadiť dopravná polícia a usmerňovať dopravu. „Pelotón príde do Hlohovca smerom od Topoľčian, prechádzať bude cez Dukelskú, Hviezdoslavovu, Zábranie, Bezručovu, R. Dilonga a Nábrežie A. Hlinku až do Zámockej záhrady,“ uviedlo Mesto Hlohovec.

Konanie cyklopretekov sa dotkne tiež autobusovej dopravy na linkách MHD a prímestských liniek. Viac o konkrétnych výpadkoch spojov MHD a medzimestkých liniek nájdete na webe Mesta Hlohovec.

Viac o cyklopretekoch nájdete na www.okoloslovenska.com.

Cyklopreteky prinesú krátkodobé dopravné obmedzenia
4
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Mesto Hlohovec

Rýchle správy

Najčítanejšie