Klaudia Goncalves Kultúra Rôzne Správy

Čoskoro spoznáme najlepších: Súťaž Ex Libris vyhlási detských víťazov

Víťazi 17. ročníka medzinárodnej výtvarnej súťaže v tvorbe knižnej značky Ex Libris pre deti vo veku od 6 do 15 rokov budú už čoskoro známi. Ocenia ich v kine Úsmev.

Ilustračný obrázok k článku Čoskoro spoznáme najlepších: Súťaž Ex Libris vyhlási detských víťazov
Zdroj: ELAP Hlohovec

Aj tento rok sa mesto Hlohovec stane hlavným mestom EX LIBRIS vďaka medzinárodnej výtvarnej súťaži v tvorbe knižnej značky pre deti od 6 do 15 rokov EX LIBRIS HLOHOVEC.

Slávnostné vyhlásenie výsledkov 17. ročníka medzinárodnej výtvarnej súťaže sa uskutoční dňa 4. októbra 2019 v kine Úsmev Hlohovec o 14:00 hod.

Následne o 15:30 hod. bude v refektári Vlastivedného múzea v Hlohovci otvorená výstava prác EX LIBRIS Hlohovec na tému Vráťme sa do rozprávky. Zároveň bude v priestoroch múzea prebiehať výstava Čarovný detail Víťazoslava Chrenka, ktorý sa bohužiaľ ako predseda poroty slávnostného vyhlásenia víťazov nedožil.

Priatelia sa rozhodli zaspomínať naňho a jeho umelecký talent usporiadaním spomienkovej výstavy.

„V uliciach Hlohovca budeme aj tento rok počuť štebotať rôznymi jazykmi deti z Bieloruska, Českej republiky, Estónska, Maďarska, Poľska, Ruska, Slovinska, Srbska, Turecka a z celého Slovenska. Budú sa učiť, zabávať, poznávať Hlohovec a Slovensko,“ predstavila súťažiacich Helena Pekarovičová z občianskeho združenia EX LIBRIS AD PERSONAM HLOHOVEC, ktoré súťaž organizuje.

„Príďte si vychutnať atmosféru tvorivosti, radosti a priateľstva. Príďte povzbudiť deti z Hlohovca a blízkeho okolia, ktoré sa vďaka skvelej práci našich učiteľov dostali medzi ocenených,“ vyzvala verejnosť k účasti Helena Pekarovičová.

Tento rok o víťazstvo zabojovalo 1681 prác od 1503 súťažiacich z mnohých európskych krajín, ale aj zo vzdialenejších kútov sveta, napr. z Argentíny či Taiwanu.

Foto: ilustračné

Zdroj: Ex Libris Ad Personam Hlohovec

Rýchle správy

Najčítanejšie