Klaudia Goncalves Kultúra Rôzne Správy

Chystáte sa do kina? Nezabudnite si pozrieť aj zaujímavú výstavu "My sme 89"

Pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie organizuje Mestské kultúrne centrum Hlohovec výstavu v Kine Úsmev s názvom "My sme 89".

Ilustračný obrázok k článku Chystáte sa do kina? Nezabudnite si pozrieť aj zaujímavú výstavu "My sme 89"
Zdroj: MKC Hlohovec

Zvečniť príbeh ľudí, ktorí boli sučasťou protestov v novembri 1989 sa podarilo projektu „My sme 89“. Ide o fotografickú výstavu, ktorá zachytáva osobnosti Nežnej revolúcie a poskytuje aj svedectvá tých, ktorí sa udalostí priamo nezúčastnili.

Výstavu „My sme 89“ si budú môcť pozrieť návštevníci Kina Úsmev od 13. do 16. novembra vždy 30 minút pred začatím filmovej projekcie a počas nej.

„Výstava je zbierkou najvýznamnejších spomienok osobností novembra 89 na dané obdobie, ilustruje praktiky bývalého režimu a prináša rady a odporúčania pre najmladšiu generáciu,“ informuje Mestské kultúrne centrum Hlohovec, organizátor výstavy.

„My sme 89“ je študentská výstava, ktorá sa uskutoční v rôznych mestách Trnavského samosprávneho kraja. Jej cieľom je podnietiť mladých ľudí k väčšej spoločenskej angažovanosti.

„Je to unikátny projekt, ktorý stavia most medzi generáciami a slúži ako memento toho, že našu slobodu si musíme spoločne chrániť," uviedol organizátor na sociálnej sieti.

Význam novembra pripomenie občanom mesta aj svetelná projekcia na ulici M.R.Štefánika (pešej zóne) a dokumenty a filmy premietané v Kine Úsmev 15. novembra – Muži revolúcie, Ukradnutý štát a Stratený domov.

Foto: ilustračné

Zdroj: hlohovec.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie