Klaudia Goncalves Rôzne Správy

Chystajte turistické topánky: Blíži sa Jesenné putovanie po vinohradoch

Cech vinárov Hlohovecka pozýva turistov, priateľov prírody a priaznivcov kultúry vína na 8. ročník enoturistickej akcie Jesenné putovanie po vinohradoch.

Ilustračný obrázok k článku Chystajte turistické topánky: Blíži sa Jesenné putovanie po vinohradoch
29
Galéria

Cez víkend nás podľa predpovedi čaká pekné počasie bez zrážok a teploty sa majú vyšplhať až na príjemných 20 stupňov, čo je počasie ako stvorené na jesennú prechádzku prírodou.

Spojiť turistiku so záujmom dozvedieť sa viac o histórii lokálneho vinohradníctva vás pozýva Cech vinárov Hlohovecka, ktorý organizuje už 8. ročník turisticko-vinárskej akcie Jesenné putovanie po vinohradoch.

Jesenné putovanie po vinohradoch starej hlohovecko – šintavskej oblasti sa uskutoční v sobotu, 12. októbra 2019. Spoločný štart je z Urbánku o 9:00 hod.

Trasa, ktorá bude dlhá približne 10 km, povedie z Urbánku cez vyhliadku Šianec, Bojničky, Mladý háj, Bočinu a Starú tehelňu, cieľ putovania bude vo vinohrade vinohradníka a vinára Ladislava Černého.

Turistický chodník povedie poľnými cestami a chodníčkami vo vinohradoch a medzi jednotlivými vinohradmi.

„Počas putovania budú na trase pripravené rozhovory s miestnymi vinármi o histórii pestovania viniča a výrobe vínneho moku v Hlohovci a okolí a o súčasnej práci poľnohospodárov, vinárov a lesníkov od Hlohovca až po Šintavu,“ uviedol Jozef Kertész, podpredseda Cechu vinárov Hlohovecka a dodal, že účastníkov putovania čaká príjemné prekvapenie v podobe pohárika vínka, ktorý spestrí náučný výklad o viniči a víne.

Trasa putovania je určená pre peších turistov a pre cykloturistov na horských bicykloch.

Vinohradmi putovali stovky turistov: Babie leto prilákalo do viníc rekordný poče
29
Galéria
Zdroj: hlohovec.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie