Klaudia Goncalves Rôzne

Chcete pomôcť ľuďom v núdzi? Zapojte sa do charitatívnej potravinovej zbierky

Trnavská arcidiecézna charita opäť organizuje predvianočnú zbierku potravín pre ľudí v núdzi. Zapojiť sa do potravinovej pomoci budete môcť počas troch dní.

Ilustračný obrázok k článku Chcete pomôcť ľuďom v núdzi? Zapojte sa do charitatívnej potravinovej zbierky
Zdroj: Trnavská arcidiecézna charita

Chystáte sa v najbližších dňoch na väčší nákup potravín do supermarketu? Svojou „troškou“ môžete prispieť k zlepšeniu kvality života ľuďom v krízových životných situáciách. Stačí, ak im časť vašich nakúpených potravín darujete v zbierke, ktorú organizuje Trnavská arcidiecézna charita (TADCH).

Charita rozloží svoje stánky v hypermarketoch v deviatich mestách arcidiecézy od štvrtka 21. do soboty 23. novembra. Jedným z miest zapojených do najväčšej potravinovej zbierky na Slovenku bude aj Hlohovec.

Do stánkov môžete priniesť zakúpené trvanlivé potraviny a hygienické pomôcky.

Vlani putovalo z potravinovej zbierky do skladu solidarity dokopy 15,5 ton tovaru v hodnote viac ako 23-tisíc eur.

„Aj teraz by sme radi získali toľko potravín a drogérie, aby sme nimi mohli podporiť klientov celý nasledujúci rok. Potraviny sa vďaka našim farským charitám dostávajú k núdznym od severu až po juh arcidiecézy, teda od Nového Mesta nad Váhom až po Komárno,“ uviedol riaditeľ TADCH Miroslav Dzurech.

Tento rok prisľúbili svoju účasť na zbierke aj futbalisti Spartaka Trnava, ktorých bude môcť verejnosť stretnúť na dvoch predajniach v Trnave.

Trvanlivé potraviny a hygienické pomôcky zo zbierky sa v roku 2020 dostanú k dôchodcom, rodinám v krízových situáciách, mamám, ktoré sú na výchovu dieťaťa samé, ale aj k ľuďom bez domova.

„Podporovateľov prosíme, aby kupovali najmä konzervy s mäsom a rybami, paštéty, instantné polievky, ale aj kávu, čaj, olej či ryžu. Z drogérie zas dezinfekčné prostriedky, jednorazové holiace strojčeky, penu na holenie, zubné pasty a kefky, detské plienky, hygienické vložky, šampóny a sprchovacie gély,“ dodal riaditeľ TADCH Miroslav Dzurech.

Foto: ilustračné

Zdroj: hlohovec.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie