Krimi

Chceli zarobiť na kradnutých kábloch: "Kšeft" im prekazili trnavskí policajti

Polícii sa jeden z obvinených priznal, že káble ukradol z poľa vedľa diaľnice D1. Po menšej úprave sa ich chystal speňažiť.

Ilustračný obrázok k článku Chceli zarobiť na kradnutých kábloch: "Kšeft" im prekazili trnavskí policajti
6
Galéria
Zdroj: Polícia SR - Trnavský kraj

Trnavskí kriminalisti objasnili krádeže medených káblov. O prípade informovali na sociálnej sieti. Páchateľov zadržali krátko po čine.

„23-ročný muž spolu s 31-ženou sedeli po krádeži v aute, keď ich vo štvrtok ráno zastavili v obci Horné Zelenice policajti. Okrem nich sa v aute viezlo aj 38 metrov medeného kábla,“ uvádza polícia.

Priznal farbu

Muž išiel s pravdou von. Policajti zistili, že na „nákupe“ medených káblov nebol prvýkrát.

„Muž sa policajtom priznal, že káble ukradol z poľa vedľa diaľnice D1 a po menšej úprave sa ich chystal speňažiť. Podľa jeho slov sa na miesto vrátil viackrát. Káble si odniesol aj v piatok, 13. novembra. V skorých ranných hodinách naložil do auta spolu s 28-ročnou kamarátkou ďalších 22 metrov a ukradnúť ďalšie metre sa im podarilo aj v pondelok, 16.11.,“ objasnila trnavská polícia.

Škody za tisíce

Pracovníkom firmy odcudzili podľa polície viac ako 70 metrov medeného kábla a spôsobili škody za viac ako 2 600 eur.

To však nie je všetko. 31-ročná žena, ktorá bola prichytená krátko po skutku, je zároveň podozrivá aj z prechovávani­a drog.

„V čase prehliadky auta mala pri sebe aj 4 igelitové vrecúška s kryštalickou látkou a zatavenú striekačku s obsahom neznámej látky. Policajti zaistili okrem toho aj motorové vozidlo Citroën, pákové kliešte a náradie na úpravu káblu,“ dodáva polícia.

Vyšetrovateľ obvinil všetkých troch z obzvlášť závažného zločinu krádeže a navrhol, aby bol muž stíhaný väzobne. Za tento čin im hrozí trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

NA KÁBLE CHODILI AKO NA CHLEBA ZA TÝŽDEŇ BOLI „NAKÚPIŤ“ TRIKRÁT Trnavskí kriminalisti objasnili krádeže medených...

Posted by Polícia SR - Trnavský kraj on Monday, November 23, 2020
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie