Cestou necestou: Cestovateľský festival zavíta aj do Hlohovca

Kino Úsmev v Hlohovci bude prvýkrát hostiť cestovateľský festival Cestou necestou

Klaudia Goncalves
Ilustračný obrázok k článku Cestou necestou: Cestovateľský festival zavíta aj do Hlohovca
Foto: Klaudia Goncalves / Zdroj: hlohovec.dnes24.sk

Novootvorené kino Úsmev v Hlohovci získalo po rekonštrukcii multifunkčnú sálu, ktorá umožňuje konanie aj iných podujatí, ako sú filmové predstavenia.

Jedným z prvých podujatí bude cestovateľský festival Cestou necestou, ktorý sa v Hlohovci uskutoční prvýkrát. Na pilotnom vydaní si 10. februára od 18:00 hod. budú môcť aktívni i pasívni cestovatelia vypočuť zážitky z ciest po Indii, Číne a z putovania z Mexika do Kanady. Informovala o tom TASR.

Organizátor festivalu Milan Hano má pripravené rozprávanie Na dvoch kolesách v Indii, o ceste, ktorá trvala tri a pol mesiaca, Pavel Dvořák bude hovoriť o svojich desiatich rokoch, ktoré prežil v Číne, pričom polovicu každého roka strávil cestovaním po tejto obrovskej krajine.

Prinesie autorské fotografie, videá a cestovateľské filmy z najkrajších čínskych miest. Pacific Crest Trail známa ako PCT Trail je 4260 kilometrov dlhá trasa, ktorú pešo prešli Miloslav Daníšek a Pavel Sabeda. Je to spolu 174 dní, okolo piatich miliónov krokov, po štyri páry topánok a teplota od –15 po +42 stupňov Celzia.

Bližšie informácie o cestovateľskom festivale nájdete na webe mesta a na facebookovej stránke udalosti.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR