BTW Správy Samospráva

Čaro participácie: Vnútroblok na Sihoti ožíva podľa predstáv jeho obyvateľov

Na plánovanej podobe vnútrobloku sa podieľali aj obyvatelia sídliska prostredníctvom verejných stretnutí a dotazníkovému prieskumu.

Ilustračný obrázok k článku Čaro participácie: Vnútroblok na Sihoti ožíva podľa predstáv jeho obyvateľov
5
Galéria

Obyvatelia sídliska Sihoť sa dočkali, aktuálne prebiehajú práce na skultúrnení plochy v strede sídliska. K jeho výslednej podobe prispeli sami vlastnými nápadmi, pripomienkami či kritikou prostredníctvom participatívneho plánovania verejných priestorov v Hlohovci.

Predmetom revitalizácie vnútrobloku je úprava spevnených plôch, sadové úpravy, doplnenie mobiliáru a doplnenie verejného osvetlenia. Súčasťou je aj vybudovanie fontánky na pitie, ktorá si vyžiadala vytvorenie samostatnej prípojky,“ povedal vedúcei odboru výstavby MsÚ v Hlohovci Pavol Zlámal.

Výrazné terénne úpravy sa robiť nebudú, terasovanie vychádza z aktuálneho stavu. Hlavné chodníky budú betónové, vychodené skratky budú mať prírodnejší charakter.

Riešenie vnútrobloku sa vyznačuje modernou architektúrou, v ktorej sa prepájajú organické a geometrické tvary. Súčasťou úprav bude aj tzv dažďový záhon, ktorý bude zadržiavať dažďovú vodu pre zavlažovanie zelene vo vnútrobloku.

Projekt sa buduje výhradne z prostriedkov mesta, investícia je vo výške cca 81.000 eur. Stavebné práce by mali byť ukončené do konca júla tohto roka.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie