Boli ste na čítaní v tráve s Braňom Jobusom? Takto skvelo sa bavili deti i dospelí (FOTO)

V poradí druhé dramatizované čítanie v tráve organizované Mestskou knižnicou Hlohovec prilákalo desiatky malých i veľkých návštevníkov.

Klaudia Goncalves

O dobrú náladu nebola núdza. Hudobník a spisovateľ detských kníh Branislav Jobus zavítal do Zámockej záhrady vo štvrtok predpoludním. Netrpezlivo naňho čakali desiatky detí z materských škôl, aj deti v spoločnosti svojich rodičov.

Braňo hneď na začiatku uviedol na pravú mieru fakt, že jeho knihy nie sú len pre deti, ale zabaví a niečo pre seba si v nich nájde aj dospelý čitateľ. Predstavil svojich knižných hrdinov – Muflóna Ancijáša, Plajka, dážďovku Milicu a iných. Porozprával o tom, ako jeho knihy vznikali a prezradil deťom, že sa mu teraz plnia všetky sny. Splniť sa môžu každému, kto bude vytrvalý a trpezlivo a s láskou bude robiť veci, ktoré ho k vysnívanému cieľu priblížia.

Vtipné rozprávanie prekladal Braňo piesňami o hrdinoch zo svojich kníh. Na záver deťom s radosťou napísal do knižiek venovanie a odfrčal na svojej motorke naspäť do Vrbového, kde od utorka prebieha sprievodný program k festivalu Vrbovské vetry, ktorý sa uskutoční v sobotu, 14. júna a na ktorom bude prebiehať aj krst najnovšej Braňovej knihy zo série o muflónovi Ancijášovi.

Najbližšie čítanie v tráve sa uskutoční opäť vo štvrtok, 19. júna o 10.00 hod. Deťom príde prečítať charizmatický slovenský herec Juraj Hrčka.

Zdroj: hlohovec.dnes24.sk

Odporúčame