Klaudia Goncalves Samospráva

Angažujete sa v športe, kultúre či sociálnych službách? Požiadajte mesto o dotáciu

Mesto Hlohovec opäť spustilo dotačný mechanizmus pre subjekty angažujúce sa v oblasti športu, kultúry a sociálnych služieb.

Ilustračný obrázok k článku Angažujete sa v športe, kultúre či sociálnych službách? Požiadajte mesto o dotáciu
Zdroj: Dnes24.sk

Mesto Hlohovec už po šiestykrát spustilo dotačný mechanizmus pre subjekty aktívne v oblasti kultúry, športu a sociálnej oblasti. Tento rok vyčlenila radnica na dotácie financie v celkovej výške takmer 300-tisíc eur.

„Je to o 70-tisíc eur vyššia suma ako v minulom roku,“ informovala radnica. „O navýšení tejto rozpočtovej položky rozhodli poslanci, keď pri schvaľovaní rozpočtu na rok 2020 odmietli vyčleniť samostatné dotácie určené iba na energie pre budovy, v ktorých sídlia športové kluby. O sumu, ktorú samostatne prideľovať nechcú, navýšili celkový rozpočet určený na dotácie,“ uviedlo mesto Hlohovec.

Najviac financií pôjde na dotácie do športu, až 228-tisíc eur, určených prevažne na chod športových klubov.

Subjekty angažujúce sa v kultúrnej oblasti môžu žiadať o príspevok z celkového balíka 35-tisíc eur, do sociálnej oblasti pôjde 25-tisíc eur.

Žiadosti o dotácie môžu právnické osoby a fyzické osoby podnikatelia predkladať v termíne od 7.1.2020 do 14.2.2020.

„Žiadosť musí obsahovať výšku požadovanej dotácie, tiež vyrovnaný rozpočet príjmov a výdavkov, a aj požadovanú spoluúčasť žiadateľa z predpokladaných výdavkov. Informácie a pomoc so správnym a kompletným vyplnením žiadostí poskytuje Odbor spoločenských služieb,“ informovala radnica.

Žiadateľ je v jednom kalendárom roku oprávnený podať najviac jednu žiadosť o dotáciu v kompetencii MsZ a najviac jednu žiadosť o dotáciu v kompetencii primátora.

Foto: Ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie