Krimi

Akcia s krycím názvom Záškolák: U Hlohovčana našli pol kilogramu marihuany

Pri akcii s krycím názvom Záškolák zaistili trnavskí policajti u 25-ročného muža z Hlohovca viac ako 0,5 kg marihuany v hodnote minimálne 1700 eur.

Ilustračný obrázok k článku Akcia s krycím názvom Záškolák: U Hlohovčana našli pol kilogramu marihuany
3
Galéria

Muža sledovali niekoľko mesiacov, bol podozrivý, že v mieste trvalého bydliska i v okolitých obciach predával túto látku.

Pri akcii 13. mája vykonali v Trnave na Zelenečskej ulici voči mužovi policajti zákrok a súčasne urobili u neho doma prehliadku, kde našli niekoľko mikroténových vreciek s obsahom zelenej sušiny i sušené vrcholce konope. „Podľa expertov by sa z tohto množstva dalo vyrobiť minimálne 1100 jednorazových dávok,“ informovala v utorok krajská policajná hovorkyňa v Trnave Mária Linkešová.

Vyšetrovateľ obvinil muža z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Zároveň spracoval podnet na podanie návrhu na vzatie obvineného do väzby. „Na základe rozhodnutia Okresného súdu v Trnave bol eskortovaný do výkonu väzby. Za uvedený skutok hrozí Hlohovčanovi v zmysle zákona trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov,“ dodala Linkešová.

U Hlohovčana našli pol kilogramu marihuany
3
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie