Rastislav Búgel Hádzaná

Zápas plný trápenia a nevyužitých šancí

Beznádej na palubovke. Tak by sa dalo nazvať extraligové stretnutie domácej Sporty Hlohovec s celkom Tatranu Prešov.

Až viac ako sedem minút trvala domáca neschopnosť. Kontaktný gól strelil Kasagranda až v ôsmej minúte stretnutia (1:3). Postupne sa Sporte podarilo uchytiť a dorovnala priebeh stretnutia. Pokračovala však v nevyrovnanom tempe, často strácala lopty a doplácala na staré známe chyby. Premieňanie gólových príležitostí trápi Hlohovčanov už dlhšiu dobu a ani v tomto zápase nenastala pozitívna zmena. S blížiacim sa koncom polčasu sa Prešov pomaly od domáceho celku odpútaval a na jeho konci už na tabuli svietil nepriaznivý stav 12:17. Katom domácej Sporty sa stal úvod druhého dejstva. Počas 10.minút Tatran vsietil do domácej brány rovnú osmičku, pričom Hlohovec dokázal odpovedať iba jediný raz. Fanúšikovia začali zúfať v 40.minúte zápasu. Sporta prehrávala 12 gólovým rozdielom a nič nenasvedčovalo priaznivému výsledku. Z pokutových hodov Prešov ťahal hlavne ostrostrelec Dominik Krok. Ani dve červené karty hostí nezabránili potupnej prehre domáceho mužstva. Tatran Prešov si tak z palubovky Hlohovca odniesol cenné víťazstvo za stavu 25:35.

SPORTA: Žernovič, Olejár – Kasagranda 5, S. Mažár 4, Mazur 4/1, Miženko 3, Dudáš, Szucs a Takáč po 2, Ďuriš 2/1, Tallo 1. Najviac gólov Prešova: D. Krok 11/6, Kristopans 7, Hrstka a Radčenko po 4. ** Pok. hody: 4/2 – 6/6 vylúčení: 5 – 10 ČK: Pekár za 3 vylúčenia, Krupa (obaja Prešov) za faul rozhodovali: Karlubík a Struhár **Stretnutie sledovalo 900 divákov.