Turistický sviatok roka v Hlohovci: Všetky dôležité info o jarnom HP-čku

Podujatie, na ktoré sa tešia stovky nedočkavých turistov sa nezadržateľne blíži. Skôr, ako sa vyberiete do prírody si prečítajte dôležité info.

Erik Bojničan

Počasie sa nám síce rozhodlo ukázať svoju menej prívetivú tvár, no napriek tomu sa mnohí turisti z Hlohovca ale i širokého okolia nevedia dočkať Jarého pohodu HP. Ten je bezpochyby najväčším turistickým sviatkom roka v našom regióne. Pravidelne sa účastníci pochodu rátajú v stovkách návštevníkov.

Minulý 38. ročník sa dokonca zaradil na prvé miesto v histórii, čo sa návštevnosti týka. Padla počas neho magická tisícka. Podľa usporiadateľov si krásy Považského Inovca prišlo vychutnať 1 037 ľudí všetkých vekových kategórií. Tohtoročné HP-čko sa už nezadržateľne blíži, turisti sa zídu v sobotu 22.apríla 2017. Naštudujte si všetky dôležité info.

Jarný pochod 2017 (39. ročník)

Trasy:

  • 13 km: Hlohovec – Ovčia skala – Jalšové (3,5 hod)
  • 17 km: Jalšové (alebo Studená dolina) – Ovčia skala – Havran (4,5 hod)
  • 22 km: Hlohovec – Ovčia skala – Havran (6 hod)
  • 28 km: Hlohovec – Ovčia skala – Havran – Piešťany (7 hod)
  • 37 km: Hlohovec – Ovčia skala – Havran – Čert. pec – Piešťany (9 hod)

Štart:

  • 13, 22, 28 a 37 km: Hlohovec, žel. st., 7:00 – 9:00 hod
  • 17 km: Jalšové, obec (alebo Studená dolina – Ifkova chata)
Zdroj: KST Hlohovec

Doprava z Hlohovca na štart je individuálna a je možná autobusmi hromadnej dopravy zo zastávky Hlohová ulica, alebo autobusová stanica o 07:50 a 09:20 hod do Jalšového (zast. Jalšové, obec) a o 09:00 hod do Studenej doliny (zast. Tepličky, chata). Štartová registrácia pre trasu 17 km je na kontrole Ovčia skala. Hromadnú dopravu na štart v Studenej doline tentoraz organizátori podľa ich slov doplnia jedným autobusom, ktorý bude vyhradený pre prepravu maloletých detí (MŠ, ZŠ) a ich sprievodcov.

Cieľ:

  • 13 km: Jalšové (cieľová registrácia je na kontrole Ovčia skala)
  • 17 a 22 km: Havran
  • 28 a 37 km: Piešťany (cieľová registrácia je na kontrole Havran)

Boli ste už niekedy na Jarnom pochode HP?

Doprava Havran – Hlohovec je možná individuálna, autobusmi hromadnej dopravy a osobitnými autobusmi KST HC. Na trasách pochodu nie je podľa organizátorov možnosť občerstvenia jedlami, alebo nápojmi, pričom bčerstvenie je možné zakúpiť na štarte v Hlohovci a v Jalšovom a v cieli.

Ako uvádza Klub Slovenských turistov Hlohovec, bližšie informácie o akcii usporiadatelia radi poskytnú na štarte v Hlohovci, na kontrole Ovčia skala a v cieli Havran. Pozrite si v priloženej galérii fotografie z ostatného ročníka Jarného pochodu HP.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Hlohovca a okolia.

Titulné foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame