Športový sviatok v Hlohovci: Na medzinárodný míting príde aj zlatý olympionik!

Podujatie, ktoré by si nemal nechať ujsť žiaden fanúšik športu. V Hlohovci sa predstaví olympijský víťaz M. Tóth aj ďalší slovenskí reprezentanti.

Erik Bojničan
Ilustračný obrázok k článku Športový sviatok v Hlohovci: Na medzinárodný míting príde aj zlatý olympionik!
Zdroj: TASR

Priamo v Hlohovci sa už onedlho bude konať športová lahôdka, ktorú by bola škoda premeškať. Zámocká záhrada bude dejiskom 20. ročníku medzinárodného chodeckého mítingu, na ktorom nebude chýbať slovenská špička tohto športu.

Slovenská špička

Na okruhu okolo jazierka a priľahlých chodníkoch sa v nedeľu 23. apríla 2017 predstavia najlepší slovenskí pretekári. Ako uvádzajú organizátori, na pretekoch sa predstavia naši olympionici z Rio de Janeira, reprezentanti v príprave na Majstrovstvá sveta v Londýne a olympijský víťaz v chôdzi na 50 kilometrov Matej Tóth.

Štart aj cieľ všetkých kategórií budú pred Amfiteátrom v Zámockej záhrade. Medzinárodný chodecký míting odštartuje o 09:45 slávnostným zahájením. Najskôr sa na trať o 10:00 postavia neregistrované deti a dospelí v rámci podujatia „Cvičením a chôdzou proti osteoporóze v každom veku“, ktorých čaká dĺžka trate 1 km.

Zámocká záhrada v Hlohovci bude hostiť športový sviatok
Zámocká záhrada v Hlohovci bude hostiť športový sviatok / Foto: Erik Bojničan / Zdroj: TASR

Latka je vysoko

Postupne sa predstavia prípravkári s dátumom narodenia 2008 a mladší, mladší žiaci a žiačky, starší žiaci a žiačky, dorastenci a dorastenky. Zlatý klinec podujatia bude o 11:30. Na okruh vyrazia juniorky, juniori (1998–1999), ženy, muži (1997 a starší) veteránky, veteráni (1982 a starší). Tí si zmerajú sily na trati dlhej 5 kilometrov.

Víťazi jednotlivých kategórií budú podľa organizátorov vyhlasovaní priebežne. Osobitná odmena čaká na toho, komu sa podarí prekonať rekord. Latka je vysoko. Aktuálny rekord momentálne drží olympijský víťaz M. Tóth s časom 19:11 min medzi mužmi a M. Gáliková s časom 22:06 min medzi ženami.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Hlohovca a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame