Zuzana Jakubičková Hádzaná

SPORTA Valašský pohár nepriniesla: Skončila štvrtá

SPORTA Hlohovec sa minulý víkend zúčastnila medzinárodného turnaja hádzanárov o Valašský pohár v Zubří. Domov sa vrátila bez bodu a skončila na 4. mieste. Konkurencia bola veľmi silná a pohár si nakoniec odnieslo družstvo Maribor.

Ilustračný obrázok k článku SPORTA Valašský pohár nepriniesla: Skončila štvrtá

Vyjadrenie pre oficiálnu klubovú stránku poskytol tréner SPORTY, Martin Lipták.

Martin Lipták:// „Bol to kvalitou iný turnaj než v Novom Veselí, na ktorom sme pred týždňom dominovali. Konfrontácia s tímami ako Maribor, Lubin – ktoré v Európe už niečo znamenajú – nám prospeje. Na druhej strane je to pre tento mančaft tvrdá škola, že každú chybu kvalitný súper tvrdo potrestá. Sklamaný som bol len z prvého polčasu zápasu s Mariborom, kde sme hrali bojazlivo, zakríknuto, nedali sme päť sedmičiek a zahodili ďalších desať náskokov. Takýto zápas sa ťažko otáča, hoci sme dokázali z osemgólového náskoku súpera ubrať päť… Mužstvo ukázalo, že vie bojovať, má morálku, ale herne to ešte nie je ono. Zápas s Lubinom sme si hlúpo prehrali sami, hoci sme do prestávky viedli o päť gólov a predvádzali vari najlepšiu hádzanú na turnaji. Duel so Zubrí určite ovplyvnilo zranenie Michala Holdoša – roztrhnutá brada a tiež zažívacie problémy Kasagrandu, Mazura, Žernoviča, Laha, ktorí na posledný zápas ani nenastúpili. Do začiatku extraligy chýba týždeň, v utorok máme generálku v Brne a verím, že v sobotu sa v Topoľčanoch predstavíme v plnej sile.“//

SPORTA – Branik Maribor (Slov.) 26:31 (12:19) SPORTA – MSK Lubin (Poľ.) 27:28 (16:11) SPORTA – HC Zubří 23:27 (9:10)