Erik Bojničan Hádzaná

Hlohovskí extraligisti si hladko poradili so súperom z Nových Zámkov. Darilo sa aj našim hádzanárkam.

Ilustračný obrázok k článku Sporta porazila Zámky rozdielom triedy: Súper odchádzal z Hlohovca so štyridsiadkou

Hlohovská hádzaná sa k svojim víkendovým zápasom postavila s elánom, čoho dôkazom sú skvelé výsledky.

Našich mužov čakalo piate kolo nadstavby, v ktorej boli zatiaľ takmer neporaziteľný. Jediná prehra prišla v zápase s aktuálnym majstrom z Prešova. Na domácej palubovke privítala Sporta súpera z Nových Zámkov, ktorý zápas podľa všetkého podcenil. Úvod prvého polčasu sa zdal byť vyrovnaný a oba celky sa doťahovali. V trinástej minúte svietilo na tabuli skóre 6:5. Nasledujúci priebeh duelu už jednoznačne diktovali domáci hádzanári. Nové Zámky do polčasovej prestávky strelili ešte štyri góly, no oproti domácim štrnástim zásahom to však bolo zanedbateľné. Prvé dejstvo skončilo rozdielom 20:9 v prospech Hlohovčanov. V druhom polčase už o vyrovnanej hre nemohlo byť ani reči. Sporta súpera nepúšťala do vážnejších akcií a naopak spustila gólostroj. Nové Zámky museli koniec zápasu privítať, vzhľadom na to, že im naši vsietili rovnú „štyridsiatku“. Hlohovec zaznamenal víťazstvo v pomere 40:14.

Nadstavba piatym kolom prehupla do druhej časti. Našich hádzanárov teda čakajú odvetné zápasy. Najbližšie sa predstavia 14.03.2015 o 18:00 v Považskej Bystrici. Tú sa im v prvom kole podarilo zdolať.

Dobrý výkon predviedli aj naše hádzanárky, ktoré si odnášajú cenné víťazstvo z Bánoviec nad Bebravou.