Erik Bojničan Hádzaná

Sporta Hlohovec herne pri chuti: V tomto roku je zatiaľ stopercentná

Hlohovčania predvádzajú po návrate do súťažného kolotoča po zimnej prestávke výbornú formu. Body si odniesli zo Záhoria, kde Malackám nedali šancu.

Ilustračný obrázok k článku Sporta Hlohovec herne pri chuti: V tomto roku je zatiaľ stopercentná

Hráči Hlohovca si svoju účasť v nadstavbe vybojovali už vo svojom prvom extraligovom zápase v tomto roku. V dueli, v ktorom zdolali Považskú Bystricu sa navyše parádou blysol mladý brankár Martin Kosák.

Výbornú hru predviedli naši hádzanári aj vo svojom ďalšom súťažnom vystúpení. Na Záhorí nastúpili proti papierovo slabším Malackám. Už od začiatku zápasu bolo jasné, že Hlohovčania nechcú nič nechať na náhodu. Po desiatich minútach hry viedli už o šesť gólov. Malacky síce počas prvého dejstva našich doťahovali, no tí zasa zvýšili obrátky a na polčasovú pauzu sa išlo za stavu 11:16 pre Sportu.

Druhé dejstvo už bolo plne v réžii našich extraligistov. Po tom, čo gólový náskok narástol, šancu dostali aj mladí hráči hráči zo širšieho kádra. Tí dôveru trénera Martina Liptáka nesklamali. Premiéru v extralige si medzi tromi žrďami odbil devätnásť ročný Denis Šatura. Ligovými gólmi potešili zasa potešili mladí hráči Lukáš Péchy (19) Lukáš Rakús, ktorý len pred pár týždňami oslávil svoje dvadsiate narodeniny.

Našich čaká posledné vystúpenie v základnej časti extraligy v sobotu 11. februára o o 18:00. Na domácej palubovke privítajú v zápase s nádychom derby susedné Topoľčany.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Hlohovca a okolia.