Zuzana Jakubičková Futbal

Slovan Hlohovec zdolal Radošovce rozdielom triedy

V 7. kole V. ligy–západ privítal FC Slovan Hlohovec na svojom štadióne tím z Radošoviec.

Ilustračný obrázok k článku Slovan Hlohovec zdolal Radošovce rozdielom triedy

FC Slovan Hlohovec – Chvojničan Radošovce 3:0 (1:0)

Góly: 14. Blažo, 51. Čulák, 54. Majerník Hlohovec: Vaško, Hrašna, Krajčo, Blažo, Kakaščík(k), Knížat, Broš, Šuliman, Čulák, Blaho, Majerník Striedali: Krajinčák, Kováč, Svíba 82 platiacich divákov (ženy a deti vstup zdarma)

V úvode prvého polčasu boli aktívnejší domáci hráči, najväčší rozruch sa však udial pred bránkou Hlohovca. V 14. minúte posúdil rozhodca zákrok brankára Vaška ako nedovolený a nariadil pokutový kop. Po konzultácii so svojim asistentom však zmenil rozhodnutie na rozhodcovskú loptu.

Prvý gól domácich strelil v 40. minúte Blažo. O minútu neskôr predviedol hrubý zákrok kapitán Radošoviec Slobeda, za čo si odniesol nielen žltú kartu, ale aj niekoľko šťavnatých pokrikov z tribúny.

V 51. minúte predviedol peknú akciu Čulák, keď sa v strede predral medzi obrancami, poradil si aj s vybiehajúcim brankárom a zvýšil na 2:0. O tri minúty napodobnil Čulákov gól Majerník a stanovil skóre na konečných 3:0 pre Hlohovec.

Ďalšie výsledky 7.kola:

Šaštín Stráže – Trebatice 1:1 Horné Orešany – Modranka 4:1 Kúty – Veľké Kostoľany 0:2 Borský Mikuláš – Solčany 3:3 Moravský Sv. Ján – Petrova Ves 0:0 Radošina – Jacovce Gbely – Krakovany 2:0