Rastislav Búgel Hádzaná

S novým trénerom suverénne víťazstvo SPORTY

12. kolo hádzanárskej extraligy malo pre Hlohovec zvláštnu príchuť. HC Sporta Hlohovec hostila na domácej palubovke súpera z Michaloviec.

Hosťujúci celok okupoval pred zápasom druhú priečku extraligovej tabuľky a tak sa Hlohovec mohol, v prípade úspechu posunúť o priečku vyššie. Zápas z viedol nový hlavný tréner. Ľuboš Hudák nahradil na poste aktuálneho asistenta trénera, Juraja Jurajovova. V bráne sa predstavil Žernovič. Ten hneď v úvode inkasoval, no domáci celok zabojoval. Žernovičov zákrok rozhodca považoval za faul a domáci brankár inkasoval po 7 metrovom hode. O dve minúty premieňal z rovnakej situácie Zaťko. Po 10. minútach hry viedla Sporta rozdielom dvoch gólov. V nasledujúcich minútach sa síce Hlohovec odpútal od súpera, avšak po niekoľkých podarených akciách súpera a nastrelenej tyči, Fraštačania viedli stále len o dva vsietené góly. Ani sviatočná atmosféra nezabránila značnému množstvu fanúšikov v tom, aby navštívila halu. Hlohovčanov hnala dopredu hlavne dobre naladená tribúna, ktorá neprestávala povzbudzovať. V 15. minúte Zaťko nezopakoval úspešný trestný hod, nastrelil len tyč súperovej brány. Vo vlastnej presilovej hre inkasoval Hlohovec vyrovnávajúci gól a Žernoviča v bráne vystriedal oddýchnutý Olejár. Dlhé gólové sucho prerušil až v 21. minúte Ďuriš. Olejár inkasoval až po neuveriteľných 10. minútach od jeho nástupu na palubovku. Skóre po prvom polčase ukázalo, že domáca SPORTA bude chcieť zabojovať o najvyššie umiestnenia v tabuľke (19:13).
Druhý polčas začali domáci ako z najlepšieho sna. Už po 5 minútach viedli v zápase o 8 gólov (24:16). Výbornou hrou si postupne Hlohovčania vypracovali náskok a súperovu obranu doslova rozobrali. Ďuriš sa zaskvel v 11.minúte, keď sa preplietol súperovou obranou a vsietil gól, vďaka ktorému domáci hádzanári viedli už o okrúhlych 10 gólov. Skvelé blokovanie v domácej obrane síce prekážalo Michalovciam, no malo aj za následok loptu z pokutového hodu za Olejírovim chrbtom. Domáci celok bránil v poslednej 10. minútovke zápasu hosťom v akomkoľvek kontakte a pomaly sa posúval k vytúženému 2.miestu. Konečný stav stretnutia 38:29.