Nový poznávací okruh vyrastie v Hlohovci: Bude sa slávnostne otvárať už čoskoro

Chystá sa slávnostné otvorenie Šulekovského poznávacieho okruhu. Kedy sa uskutoční a odkiaľ sa bude štartovať? Pozrite si podrobnosti.

Erik Bojničan
Ilustračný obrázok k článku Nový poznávací okruh vyrastie v Hlohovci: Bude sa slávnostne otvárať už čoskoro
Zdroj: Mesto Hlohovec

Hlohovecká radnica informuje o slávnostnom otvorení Šulekovského poznávacieho okruhu, ktorý približuje históriu obce Šulekovo, dnes mestskej časti mesta Hlohovec. Ten sa uskutoční vo štvrtok 28. septembra 2017 o 10:00 hod. v Šulekove pri pamätníku Šuleka a Holubyho.

„Šulekovský poznávací okruh, je štvor-zastávkový, približujúci návštevníkom nielen históriu obce Beregseg – Šulekovo, ale predstaví aj históriu okolia Váhu, jej faunu a flóru a ďalšie zaujímavé historické miesta kedysi samostatnej obce,“ uvádza mesto Hlohovec.

Nájdete na ňom:

1. informačná tabuľa – pamätník Šuleka a Holubyho
2. informačná tabuľa – pri starom moste
3. informačná tabuľa – pri kostole
4. informačná tabuľa – ulica Osloboditeľov pri križovatke so Seredskou.

Celý okruh podľa informácií z radnice meria približne 2900 metrov a má slúžiť aj ako didaktická pomôcka pre žiakov a študentov zaoberajúcich sa regionálnou históriou, geografiou a faunou a flórou okolia Váhu. „Okruh zrealizovalo z vlastných finančných prostriedkov Vlastivedné múzeum v Hlohovci v spolupráci s Mestom Hlohovec a s prispením dobrovoľníkov zo Šulekova,“ stojí ďalej vo vyhlásení mesta.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Hlohovca a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame