Zuzana Jakubičková Futbal

Nečakaná prehra. Slovan nestačil na posledné Kúty

V 20. kole V. ligy-západ cestovali Hlohovčania na Záhorie. Po domácom vysokom víťazstve v predošlom kole FC Slovan veril v trojbodový zisk aj na ihrisku Kútov.

Ustráchaný výkon proti slabšiemu súperovi, silnému vetru a typický dusnej atmosfére sa prejavil už v 10 minúte. Po domácom rohu a následnej skrumáži pred Pavlovčíkovou bránou doklepol domáci hráč loptu za chrbát hosťujúceho brankára.

Domáci so silným vetrom v chrbte ohrozovali Pavlovčíka častejšie, no ten stál vždy na pravom mieste. V 30 min. unikol po kolmici Knížata Síkora a jeho center v sľubnej pozícií poslal hlavou Majerník nad bránu. O pár minút nato domáca obrana zaspala a Majerník sa rútil sám na brankára, no nedal. Záhorackí útočníci pohrozili pred koncom prvého polčasu, no hostí od druhého inkasovaného gólu zachránil spoľahlivý Pavlovčík.

V druhom dejstve sa obraz hry zmenil, hostia po celý čas dobíjali domácu bránku keď sľubné šance zahodili Hulík, Krajčo i Majerník. A keď v 70 minúte zazvonila po peknej strele Doktora iba tyč musel prísť trest zo strany domácich. V 84 min. krížnou strelou preloboval Pavlovčika striedajúci domáci hráč a pečatil výsledok stretnutia na 2–0.

V nasledujúcom kole privíta FC Slovan lídra tabuľky z Krtoviec.

Kúty- Hlohovec 2:0 (1:0) Pavlovčík- Kováč, Lehotský, Knížat, Doktor, Krajčo R.,Hulík, Krajčovič, Čulák, Síkora, Majerník Striedali: Káčer, Šuliman, Ďuriš

Výsledky 20. kola V. ligy západ Modranka – Radošovce 2:0 (1:0) Kúty – Hlohovec 2:0 (1:0) Smolenice – Križovany 0:5 Trebatice – Jacovce 1:0 (0:0 Krakovany – Mor. Sv.Ján 1:4 (1:3) V. Kostoľany – Radošina 2:0 (0:0) Petr. Ves – Šaštín Stráže 2:1 (1:1) Krtovce – B. Mikuláš 4:1 (2:0)