Rastislav Búgel Hádzaná

Hlohovec nedal šancu Malackám

V 2. kole SP zdolal Hlohovec celok Malaciek

Na pôde Malaciek sa predstavila Hlohovecká Sporta. Všetko veštilo kvalitný zápas, mierne naklonený na stranu hosťujúceho klubu. Už od úvodu stretnutia bolo jasné, že aj keď v úlohe outsidera, no aj tam Malacky nepredajú svoju kožu lacno. Prvý polčas sa niesol v znamení opatrnej hry na oboch koncoch palubovky. Hlohovec mal však o niečo viac šťastia a kvalitnú hru v svojich rukách. Po prvom polčase, sa oba celky rozišli za stavu 9:16 v neprospech domáceho tímu. Až druhá polovica hry naplno ukázala, že Hlohovčania neprišli odohrať priateľské stretnutie. Zlepšili obrannú hru, no aj zakončenie dostalo na kvalite. Malacky sa takmer nedostali k streľbe. Hlohovec domácich prestrieľal a za stavu 16:36 si odniesol cenné víťazstvo v SP.