Zuzana Jakubičková Futbal

Hlohovčania jarmočný zápas zvládli a porazili V. Kostoľany

FC Slovan Hlohovec porazil v 9. Kole 5.ligy – západ gólom v závere zápasu Veľké Kostoľany 1:0.

Ilustračný obrázok k článku Hlohovčania jarmočný zápas zvládli a porazili V. Kostoľany

FC Slovan Hlohovec – Veľké Kostoľany 1:0 (0:0)

Gól: Marek Kováč

Príjemné počasie a jarmočná atmosféra v meste prilákala na futbalový štadión 123 platiacich divákov, pričom ženy a deti majú tradične vstup zadarmo. Diváci sa v úvodnom polčase gólu nedočkali, no rušno bolo už v úvode zápasu, keď sa zranil domáci hráč.

V druhom polčase hrozili Hlohovčania predovšetkým zo štandardných situácii. Remízový charakter zápasu zlomil Hlohovec, hnaný do útoku trénerom Martinom Kunom mladším, až v závere zápasu. Po štandardnej situácii na hranici šestnástky sa k lopte dostal striedajúci Marek Kováč a presnou strelou rozhodol zápas.

Výsledky 9. kola:

Šaštín Stráže – Kúty 1:1 Borský Mikuláš – Radošovce 2:1 Moravský Sv. Ján – Trebatice 1:0 Radošina – Solčany 1:4 Horné Orešany – Petrova Ves 4:0 Gbely – Jacovce 1:2 Krakovany – Modranka 1:4