Rastislav Búgel Iné športy

Hádzanári Hlohovca v prvom zápase PVP úspešní

Hádzanárom SPORTY sa podaril úspešný vstup do 2.kola PVP. V prvom zápase dvojkola si poradili s celkom RK Zemaijtijos Dragunas.

Do zápasu vstúpili lepšie domáci hádzanári, keď už po 10.minútach vyhrávali rozdielom 4.gólov. Počas celého zápasu vykazoval Dušan Olejár skvelú formu, keď vychytal množstvo čistých šancí súperiaceho celku. Za stavu 13:7 si lavička SPORTY vybrala oddychový čas. Po jeho uplynutí nemal súper takmer žiadnu šancu korigovať výsledok a tak sa 1.polčas skončil za stavu 16:10 pre domáci Hlohovec.Prvú 30.minútovku bol Hlohovec aktívnejším tímom. Pozorná obrana, kvalitný útok a Olejár v bráne, boli skvelou oporou. Do druhého polčasu vstúpili hostia Dragunasu ako vymenení. Postupne dorovnávali skóre stretnutia, zefektívnili streľbu, čo sa odrazilo aj na priebežnom hodnotení. Hostia vybojovali niekoľko pokutových hodov. Do brány sa postavil Žernovič aj Kašťák, no úspešnejším bol neohrozený Olejár. Súper zmobilizoval všetky svoje sily a dve minúty do konca zápasu prehrával už len 5. bodovým rozdielom. Nakoniec sa SPORTA tešila z prvého víťazstva v dvojkole za stavu 30:24, keď v poslednej sekunde premieňal útočiaci Zaťko. Zdroj foto: www.mskhlohovec.sk, Autor: Ján Súkup