Róbert Jakubička Hádzaná

Hádzanári Hlohovca po 75-gólovej prestrelke zdolali Považskú Bystricu

Sporta Hlohovec zvládla dôležitý zápas a po výhre 40:35 sa prebojovala na druhé miesto Tipsport Extraligy.

Ilustračný obrázok k článku Hádzanári Hlohovca po 75-gólovej prestrelke zdolali  Považskú Bystricu

HC SPORTA Hlohovec – MŠK Považská Bystrica 40:35 (22:19)

Najviac gólov: Zaťko 13/5, Ďuriš 10, Holdoš 8 – Zdráhala 10/2, Firit 8, Sapák 6.

V úvode zápasu sa napĺňali všetky predpoklady vyrovnaného duelu. Prvý únik o 3 góly sa podaril Hlohovčanom až v 22. minúte, keď František Zaťko zvyšoval na 16:13. Sporta od tohto momentu nedovolila súperovi vyrovnať a prvý polčas vyhrala 22:19.

Húževnatí hostia z Považskej Bystrice v druhom polčase dokázali zdramatizovať zápas a v 42.minúte vyrovnali na 27:27. Následne však zaúradoval domáci Michal Holdoš a dvomi gólmi dostal opäť Hlohovec do vedenia. Sporta napokon zápas dotiahla do úspešného konca a zvíťazila 40:35.