Róbert Jakubička Futbal

Futbalisti Slovana Hlohovec odštartovali nový ročník víťazstvom

V 1. kole V. ligy - západ privítal Slovan Hlohovec súpera zo Šaštína v novom hracom čase o 10:30.

Ilustračný obrázok k článku Futbalisti Slovana Hlohovec odštartovali nový ročník víťazstvom

Slovan Hlohovec – Šaštín 2:0 (1:0)

Góly: 45. Jakub Ďuriš (pen), 79. Marek Tvrdý

Hlohovec: Zachar – Švihla, Kováč, Tvrdý, Krajčo, Krajčo, Chalány, Ďuriš, Broš, Vyskoč, Majerník (k)

Hlohovčania sa od úvodného hvizdu pustili s chuťou do súpera, z čoho však vyťažili len niekoľko rohových kopov. Hostia sa dostali k prvej strele až v 22. minúte. Skóre sa mohlo meniť v 32. minúte keď domáci hráč postupoval sám na brankára. Rozhodca však necitlivo nenechal domácim výhodu, ale odpískal predchádzajúci faul hráča Šaštína. V závere polčasu, po rohovom kope Hlohovca a závare v šestnástke, ukázal rozhodca na biely bod. Pokutový kop domáci Jakub Ďuriš prememil a hráči odišli do kabín za stavu 1:0.

Na začiatku druhého polčasu sa začalo na ihrisku iskriť, čo vyústilo vo dve červené karty a obojstranné výlučenie. Gólové v šance ďaľšom priebehu prichádali len zriedka. Gólovu poistku na 2:0 pridal v 79. minúte po štandartnej situáci hlavou Marek Tvrdý.

2. kolo odohrá FC Slovan Hlohovec opäť na svojom štadióne, keď privíta 11. augusta o 10:30 hráčov Borského Mikuláša.