Cieľ splnený: Hlohovec vybojoval účasť v česko-slovenskej extralige!

Hlohovskí hádzanári majú za sebou základnú časť extraligy. Výsledkom si poistili právo na štart v chystanej česko-slovenskej extralige.

Erik Bojničan
Ilustračný obrázok k článku Cieľ splnený: Hlohovec vybojoval účasť v česko-slovenskej extralige!
Foto: Róbert Jakubička

Základná časť extraligy hádzanej je za nami. Hlohovčania si v jarnej časti, v ktorej ju čakali tri posledné zápasy počínali výborne, keďže nestratili ani bod. Po víťazstvách na Považskou Bystricou (28:22) a Malackami (22:33) sa v záverečnom dueli základnej časti postavili v derby zápase proti susedným Topoľčanom.

Od úvodu zápasu sa fanúšikom ukázali oba celky ako vyrovnané, no domáci nenechali nič na náhodu a podarilo sa im Topoľčiancom odskočiť na rozdiel štyroch gólov, ktorý si udržiavali. S vedením odchádzali Hlohovčania aj na polčasovú prestávku. Súper sa snažil zápas zdramatizovať a viac krát bol rozdiel už len jednogólový. Naši však nepustili dobre rozohraný zápas z rúk a po záverečnom hvizde mali dôvod na oslavu.

Víťazstvom v pomere 30:27 sa naštartovali na nadstavbovú časť extraligy, pred ktorou je všetko ešte otvorené. Našim patrí po základnej časti šieste miesto, no rozdiel medzi Hlohovcom a prvým Prešovom je len 13 bodov. Na druhú Šaľu strácajú naši 6 bodov, na tretie Nové Zámky 5 bodov a na dvojicu Topoľčany – Považská Bystrica len 3 body. V nadstavbe tak naši môžu zabojovať o play-off, v ktorom sa z nich za ostatné roky stali tradiční účastníci.

Postúpi Sporta Hlohovec do play off?

Účasť v nadstavbovej časti má však túto sezónu zaujímavejšiu príchuť, ako v ostatných ročníkoch. "Prioritou zostáva prvá šestica po základnej časti, aby sme si zaistili účasť v pripravovanej HIL-ke. V nadstavbe sa hrá o ďalších dvadsať bodov a verím, že nás čaká zaujímavá druhá polovica sezóny,“ uviedol pre stránku klubu ešte pred začiatkom jarnej časti prezident klubu Patrik Voltmann. Našim sa tak podarilo splniť vytýčený cieľ.

Účastníci nadstavbovej skupiny, kam sa prebojoval aj Hlohovec majú právo štartu v pripravovanej česko-slovenskej extralige. Tá sa chystá už na od budúcej sezóny a okrem už spomínaných šiestich mužstiev by v nej malo figurovať desať tímov z Českej republiky.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Hlohovca a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame