Erik Bojničan Hádzaná

Boj o play off nevychádza Hlohovcu podľa predstáv: Sporta podľahla súperovi

Napriek úspechom z ostatných ročníkov extraligy, Sporta Hlohovec zatiaľ neboduje, ako bolo zvykom. V ostatnom zápase naši podľahli rozbehnutej Šali.

Ilustračný obrázok k článku Boj o play off nevychádza Hlohovcu podľa predstáv: Sporta podľahla súperovi

Naši hádzanári budú zrejme chcieť čím skôr zabudnúť na ich ostatný zápas v hádzanárskej extraligovej nadstavbe proti Šali. Cieľom, ako povedal pre stránku klubu Hlohovčan Samuel Mažár, bola snaha získať aspoň jeden bod. Proti Šali, ktorá je v tejto sezóne rozbehnutá, to však nevyšlo.

Sporta Hlohovec vydržala s domácimi držať tempo, no po zhruba 20. minútach hry sa začali Šaľania viac strelecky presadzovať a podarilo sa im uskočiť na rozdiel troch gólov. Rozdiel do polčasovej pauzy narástol až na rozdiel 6 gólov. Do kabín sa išlo za stavu 16:10.

V druhom polčase sa síce našim podarilo gólovo priblížiť súperovi, no vyrovnanie sa nekonalo. V 56. minúte viedli domáci už 30:23. Hlohovčania síce ešte v závere kozmeticky upravili výšku skóre, no to bolo všetko.

Našim teda po troch zápasoch v nadstavbe patrí, do play-off nepostupové, šieste mesto so ziskom 21 bodov. Na čele tabuľky je Prešov s 35 bodmi. V boji o play off však ešte nie je nič stratené. Na dvojicu Topoľčany – Nové Zámky, ktoré sú na štvrtej respektíve piatej pozícii naši strácajú momentálne štyri body. Na tretiu Považskú Bystricu 7 bodov a na druhú Šaľu 9 bodov.

Na ceste v boji za play off našich hádzanárov najbližšie čaká derby zápas so susednými Topoľčanmi. Ten sa uskutoční v hlohoveckej športovej hale v sobotu 11. marca o 18:00.

Aký výsledok tipujete v nasledujúcom zápase Hlohovec - Topoľčany?

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Hlohovca a okolia.