Rastislav Búgel Hádzaná

AKTUALIZOVANÉ: Sporta na východe podľahla

Hráči SPORTA Hlohovec nestačili na palubovke súpera domácim Košiciam.

AKTUALIZOVANÉ: Prvá prehra hádzanárov Hlohovca na východe. Šnúru víťazstiev Sporty prelomili až Košice. Prvú 30. minútovku mali vo svojich rukách hráči z Hlohovca. Košičanom sa podarilo otočiť priebeh prvého polčasu len raz (13:12), no aj to im stačilo na polčasové víťazstvo. K tomu im dopomohol famózny výkon domáceho brankára Cibereho, na ktorom si vylámal zuby nejeden útok Sporty. Do šatní tak išli nahnevaní Hlohovčania z jedno bodovým mankom. Druhý polčas sa podobal tomu prvému. Hlohovec začal aktívnejšie, skóre otočil na 16:13, no v zápätí prišla gólová slepota. Olejár uvidel z rúk hlavného arbitra kartu a Košice sa opäť dostali do mierneho vedenia. Hosťujúci hráči však nezaspali a aj napriek slabšiemu výkonu otočili nepriaznivý stav (22:19). Po tomto obrate prišlo nepochopiteľné zaváhanie Sporty. Namiesto toho aby zabrali a doviedli zápas to víťazného konca, spojky Hlohovca zaspali a Košice strhli vedenie na svoju stranu (25:23). 30 sekúnd do konca stretnutia mali hostia obrovskú šancu na vyrovnanie, no zo zápasu odchádzali so sklonenou hlavou. Košice si tak vybojovali so Sportou prvé domáce víťazstvo za stavu 26:25.

1. MHK Košice – HC Sporta Hlohovec 26:25 (13:12)
Najviac gólov: Hruščák 8, Fuňak 7, Ľoch 6 – Mazúr 5, Ďuriš 4, Kasagranda, Zaťko a Duduš po 4. Rozhodovali: Cibere a Richvalský, vylúčení: 1:5, ČK: Ľoch (Košice) za tri vylúčenia, 7 m hody: 3/3 – 2/2, Stretnutie sledovalo550 divákov